Kartuzy. Nowa siedziba sądu już za rok

środa, 17 maja 2017 r., 11:01
fot. AL

Zgodnie z planem już w pierwszym kwartale 2018 roku nowa siedziba Sądu Rejonowego w Kartuzach ma zostać oddana do użytku. Obecnie trwają prace wykończeniowe w budynku głównym. Koszt jego budowy to niemal 24 mln zł.

Mury długo oczekiwanego i potrzebnego budynku dla nowej siedziby kartuskiego wymiaru sprawiedliwości już stoją.

- Aktualnie prowadzone są prace wykończeniowe w budynku głównym. Prace są wykonywane zgodnie z harmonogramem. Przybliżony termin oddania do użytku nowego gmachu sądu przewidziany jest na pierwszy kwartał 2018 roku - informuje Joanna Organiak, koordynator ds. kontaktów Sądu Apelacyjnego w Gdańsku ze środkami masowego przekazu.

Przypomnijmy, że nowy obiekt powstaje w sąsiedztwie obecnego Wydziału Ksiąg Wieczystych przy ul. Kościuszki w Kartuzach. Budynki zostaną połączone szklanym łącznikiem. Istniejący obiekt zostanie gruntownie wyremontowane. Nowy będzie liczył cztery kondygnacje nadziemne, w tym jedną nieco poniżej poziomu terenu oraz dwie kondygnacje podziemne.

Będzie to budynek nowoczesny, spełniający standardy sądów. Wszystkie sale rozpraw będą posiadać oddzielne poczekalnie dla świadków, sale narad. Będą także wyposażone w sprzęt do nagrywania rozpraw, konferencji, przesłuchiwania świadków na odległość. Powstaną także specjalne sale do przesłuchiwania nieletnich.

Koszt budowy nowego budynku sądu ma wynieść 23.837.400 zł brutto.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.