Zapowiada się weekend pod znakiem gwiazd i z okazją do pomocy!

środa, 17 maja 2017 r., 15:29

VII Pomorska Majówka Motocyklistów z koncertem zespołu Pudelsi, Przebojowa Majówka w Stężycy, Noc Muzeów, czy festyny rodzinne - między innymi takie atrakcje zaplanowano na nadchodzący weekend. W tym czasie będzie można też podarować cząstkę siebie i zarejestrować się w bazie DKMS. Być może to Ty jesteś genetycznym bliźniakiem 27-letniej Kasi i możesz pomóc jej w walce o zdrowie.

Piątek

Zlot motocyklowy "VII Pomorska Majówka"
Już po raz siódmy na terenie gminy Kościerzyna będą stacjonować i bawić się motocykliści z całego Pomorza. Tym razem miejscem zlotu będzie ośrodek Kormoran w Sycowej Hucie. Na wszystkich uczestników majówki, nie tylko tych zmotoryzowanych, czeka morze atrakcji, w tym liczne koncerty, pokazy i konkursy. Główną atrakcją sobotniego wieczoru będzie koncert zespołu Pudelsi.

Konwent Fantastyki w Baninie
Fundacja Pomorskie Centrum Pomocy Alkoholikom i ich Rodzinom jako partner generalny Klubu Fantastyki Zardzewiały Topór, zaprasza do udziału w VIII SPOT-kaniu z larpami. SPOT odbędzie się w dniach 19 - 21 maja 2017 roku na terenie gimnazjum w Baninie, przy ulicy Lotniczej 15. VIII edycja konwentu rozpocznie się o godzinie 17:00 w piątek i zakończy o godzinie 17:00 w niedzielę. Tegoroczny SPOT zapewni uczestnikom łącznie 48 godzin pełnych zabawy, w tym: larpy, gry terenowe, rpgi, planszówki oraz wiele innych atrakcji.

Potańcówka po Kaszubsku w Chmielnie
19 maja w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie odbędzie się ,,Potańcówka po Kaszubsku'', podczas której zostaną wręczone certyfikaty Mistrzów budowy Kaszubskich Instrumentów Ludowych Diabelskich Skrzypiec oraz Burczybasu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie również inauguracja drugiego tegorocznego projektu GOKSiRu - ,,Na Kaszubskie Nuty'' współfinansowanego z środków Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu Szkoła Mistrzów Tradycji. Będzie to okazja by skosztować tradycyjnej kuchni naszego regionu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy w rytm naszych tradycji.

Sobota

Sportowa Gra Miejska w Żukowie
Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie zaprasza wszystkich chętnych do zabawy w Sportowa Grę Miejską pod tytułem "W poszukiwaniu uwięzionego Gryfa". Gra zostanie rozegrana w sobotę, 20 maja i pozwoli poznać geografię i historię miasta Żukowa, zwróci uwagę na jego walory i osobliwości. Pomoże promować bogactwo kultury i tradycji miasta w atrakcyjnej formie. Nada treść miejscom wokół których przechodzimy zazwyczaj obojętnie. Równocześnie nada sens odważnym dobrym zachowaniom i nauczy jak pokonywać trudności i przeszkody. W ciekawy i niebanalny sposób pozwoli przedstawić zagadnienia, o których mieszkańcy, a tym bardziej osoby odwiedzające Żukowo nie zdają sobie sprawy. Zachęci do aktywnego spędzania czasu w miejscu zamieszkania z ludźmi , których spotykamy często tylko przypadkowo. Zwróci uwagę na ukryte subtelności miasta i stanie się jego skuteczną promocją. Zbierz znajomych, zachęć rodzinę, stwórz zespół i zabaw się w niekonwencjonalny sposób.

Przebojowa Majówka w Stężycy
O Stężycy z pewnością możemy już mówić jak o kaszubskiej stolicy disco polo. Na gminnym amfiteatrze już po raz trzeci organizowana jest Przebojowa Majówka - impreza, która rokrocznie przyciąga dziesiątki tysięcy fanów muzyki discopolowej z całego kraju i województwa. Już 20 maja właśnie w Stężycy zabije serce polskiego disco polo. Podczas imprezy można będzie usłyszeć taneczne rytmy, które festiwalowa publiczność wprost uwielbia i muzykę, przy której bawią się tłumy. Na scenie pojawią się takie formacje, jak: Akcent, Piękni i Młodzi, Andre, Boys, Classic, Long&Junior, Extazy, Exaited, Power Play, Top Girls, Jorrgus oraz inne zespoły disco polo. Start: Sobota, 20 maja o godzinie 17.30. Amfiteatr w Stężycy. Wstęp wolny!

Podczas tegorocznej Przebojowej Majówki w Stężycy będzie też można zarejestrować się w bazie DKMS Polska. Każda zarejestrowana osoba, to potencjalny dawca szpiku.

Festyn rodzinny w Pępowie
Sołtys Pępowa zaprasza wszystkich mieszkańców i nie tylko na niedzielny festyn rodzinny, który odbędzie się przy miejscowej szkole podstawowej. W programie mecze w siatkówkę i piłkę nożną, konkursy dla małych i dużych, darmowe zabawy w "dmuchańcach", występy dzieci, warsztaty dla małych i dużych, pokazy i prezentacje, świetnie zaopatrzony bar i wiele innych atrakcji.

Noc Muzeów w Muzeum Kaszubskim
Po raz kolejny Muzeum Kaszubskie w Kartuzach w ramach ogólnopolskiej Nocy Muzeów zaprasza na wyjątkowy wieczór. W programie m.in. występ kapeli Friko z Chojnic, program dla dzieci w wykonaniu Dynamic Event, spektakl plenerowy Teatru Snów "Remus", koncert polskiej muzyki rozrywkowej w wykonaniu Konrada Michalaka, czy pokaz czerpania papieru metodami tradycyjnymi. Muzeum będzie otwarte w godzinach od 18. do 1. w nocy.

Noc Muzeów w Żukowie
W czasie tej niezwykłej nocy będziecie mieli okazje odkryć zakamarki kościoła, poznać historię żukowskiego zakonu oraz spotkać, jak żywe, postacie z jego dziejów. Posłuchacie chorału gregoriańskiego i muzyki organowej oraz skosztujecie klasztornej strawy i rozsmakujecie się w ziołowych herbatach. Dzieci poznają tamtejsze legendy i dowiedzą się dlaczego żukowskie róże kwitną na niebiesko i czemu bobry przyczyniły się do powstania Żukowa. Odwiedzając izbę haftu w przykościelnym Muzeum Parafialnym zobaczycie hafciarki przy pracy i sami będziecie mogli popróbować swoich sił w tej dziedzinie. A komu igła i nitka wydają się zbyt skomplikowanymi narzędziami, temu pokażemy jak inaczej można ozdabiać motywami kaszubskimi przedmioty codziennego użytku. Uczestnicy pokazów będą mieli także okazję zobaczyć walki rycerskie, a także przebrać się w zbroję i dzierżyć w ręku miecz co często jest jedyną okazją w życiu, by poczuć się jak prawdziwy rycerz.

Niedziela

Akcja rejestracji - Kasia i inni potrzebują Twojej pomocy
Akcja Rejestracja- Kasia i inni potrzebują Twojej pomocy to możliwość rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS. Tym razem akcja dedykowana jest Kasi- 27 letniej młodej Mamie, której Synek urodził się w marcu, a Ona sama walczy o życie w gdańskim szpitalu. O chłoniaku T-limfoblastycznym- bardzo agresywnym nowotworze, dowiedziała się pod koniec ciąży. Teraz przechodzi chemioterapię, po której potrzebny będzie jej przeszczep szpiku. Kasia czeka na zgodnego dawcę, dlatego ważna jest każda zarejestrowana osoba. W niedzielę akcje rejestracji odbędą się w Kartuzach, Miechucinie i Łyśniewie.

III Sierakowicaka '15 - Kaszuby Biegają 2017
Bieg na jednej z najcięższych tras w Polsce północnej, wystartuje 21 maja. Sierakowicka '15 odbędzie się po raz trzeci. Miłośnicy biegania spotkają się w niedzielę w Sierakowicach i zmierzą się z dystansem 15 kilometrów. Sierakowicka '15 ma pokazać wszystkie uroki gminy Sierakowice oraz jej wyjątkową gościnność. Trasa biegu głównego wiedzie przez Sierakowice, Sierakowicką Hutę, Jelonko, Tuchlino, Dąbrowę jest wyjątkową w swej urokliwości jak i trudności.

Puchar Wieżycy w Baśkę
W Zespole Kształcenia w Szymbarku odbędzie się turniej sportowy o Puchar Wieżycy. Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce - tzw. "Czerwona Baśka". Puchar Wieżycy, będzie rozgrywany w 3 kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrają 4 rundy po 40 rozdań. Nagroda główna w kategorii open odkurzacz AGD. Tradycyjnie zawodnicy będą rywalizować o 40 pucharów oraz nagród rzeczowych. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymają pamiątkowy button.

III Piknik Rodzinny w Łyśniewie
Już po raz III dyrektor, grono pedagogiczne, rodzice, uczniowie Szkoły Podstawowej w Łyśniewie oraz Sołtys Łyśniewa Sierakowickiego zapraszają na Piknik Rodzinny. W programie między innymi: zabawa dla dzieci - dmuchany zamek, zjeżdżalnie, program "Rozrabiaj z Minionkami", mega bańki, Cyrk - iluzja, klaun, akrobacje, żonglerka, konkursy sportowe dla całej rodziny, loteria (każdy los wygrywa), losowanie nagród głównych, czy poczęstunek.

Koncert Charytatywny "Dobro Dzielimy Bez Końca"
Uczniowie oraz absolwenci Zespołu Szkół w Goręczynie zagrają i zaśpiewają dla Kartuskiego Hospicjum Domowego. Koncert Charytatywny Dobro Dzielimy Bez Końca odbędzie się w kościele filialnym w Ostrzycach o godzinie 15. W programie występy uczniów i absolwentów ZS w Goręczynie oraz występ zespołu kleryków CIS z Pelplina. Zebrane środki zostaną przeznaczone dla Kartuskiego Hospicjum Domowego.

Koncert pt. "Dziękuję Ci, mamo..." w Sierakowicach
Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach zaprasza w niedzielę od godziny 16. do Drewnianego Zabytkowego Kościoła w Sierakowicach na niezwykły koncert z okazji Dnia Matki w wykonaniu Państwa Spychalskich oraz Tomasza Sławińskiego. W repertuarze piosenki zarówno polskie, jak i zagraniczne. Wstęp wolny.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.