Żukowo. "Zawodowcy z gimnazjum" po raz czwarty w turniejowych szrankach

środa, 17 maja 2017 r., 21:20
fot. Longina Templin

"Nastał czas zawodowców" - pod takim hasłem odbył się tegoroczny konkurs, na który po raz czwarty zaprosił gimnazjalistów Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie. Na imprezę przybyło ponad 80 uczniów z siedmiu szkół z powiatu kartuskiego. Dzięki tej inicjatywie młodzież mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną gospodarza konkursu.

Uczniowie reprezentowali placówki z Chwaszczyna, Goręczyna, Kiełpina, Somonina, Przodkowa, Przyjaźni i Żukowa. Ich koledzy ze szkoły ponadgimnazjalnej prezentowali kierunki kształcenia, a także, gdzie można znaleźć zatrudnienie. Dotyczyło to techników logistyki, transportu kolejowego, automatyków sterowania ruchem kolejowym, eksploatacji portów i terminali, ekonomistów oraz kierowców mechaników. Swoistym uzupełnieniem były wystąpienia przedstawicieli pracodawców.

- Trudno jest w młodym wieku wybrać zawód, z którego będzie się zadowolony do końca życia. Można jednak w czasie trwania całej kariery zawodowej awansować na różne stanowiska i szukać pracy najbardziej odpowiadającej danej osobie. Wymaga to jednak zaangażowania w swojej firmie i szerszego nią zainteresowania. Powinny być chęci do poznawania czegoś nowego i być gotowym do nowych wyzwań. To m. in. daje możliwość awansu. Nie można tylko zrobić swoje, a do reszty odwraca się plecami. To szansa na znalezienie sobie odpowiedniego miejsca w pracy i ustrzec się przymusu, że coś trzeba robić nieustannie do końca życia - takie przesłanie przekazała młodzieży Lidwina Kreft, członkini zarządu firmy Tekosom.

Uczestnicy IV powiatowego konkursu "Zawodowcy z gimnazjum" ruszyli w turniejowe szranki. Po części eliminacyjnej do dalszych rozgrywek zakwalifikowały się trzy drużyny - z Chwaszczyna, Somonina i Goręczyna. Ostatni z wymienionych zespołów w składzie: Martyna Klinkosz, Kamila Lipińska i Zuzanna Kroenka nie odpowiedział prawidłowo tylko na jedno z 10 pytań i zasłużył na miano zwycięzców.

Na najlepszą drużynę konkursu czekała niespodzianka. Gimnazjalistki z Goręczyna zagrały w rundzie specjalnej z zespołami nauczycieli i pracodawców. Rozgrywki odbywały się w formule popularnych "Milionerów. Najlepsi okazali się pracodawcy.

Gimnazjaliści otrzymali dyplomy i nagrody, a pracodawcy podziękowania za udział i pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

Organizacją "Zawodowców z gimnazjum" zajmowały się nauczycielki: Iwona Czechowska - Szczudrawa i Aleksandra Ziółkowska.

Imprezę zakończyło wręczenie przez Gabrielę Kowalską, dyr. ZSZiO w Żukowie, certyfikatów 18 uczniom biorącym udział w projekcie Erasmus+.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.