Dzień Ekologii w Zespole Szkół w Goręczynie

piątek, 19 maja 2017 r., 11:29
fot. nadesłane/Zespół Szkół w Goręczynie

We wtorek po raz kolejny w Zespole Szkół w Goręczynie odbyły się obchody Dnia Ziemi. Tym razem pod hasłem "W drodze do natury…".

Obchody rozpoczęły się uroczystym apelem, w czasie którego zaprezentowali się uczniowie klasy Va oraz chór szkolny. Młodzież i przybyli goście obejrzeli też też krótki film o recyklingu odpadami. Następnie przedstawiciele Urzędu Gminy z Somonina wręczyli piękne nagrody za najładniejsze prace w gminnym konkursie plastyczno-ekologicznym Somonino Eko Gminą. Były to m. in. rowery, rolki, paletki do gry w badmintona, śpiwór.

Później uczniowie udali się w pobliski teren posprzątać śmieci, a następnie sporządzili raport na temat stanu najbliższego środowiska. Zwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi był koncert muzyki reggae - zaprezentowała się kartuska formacja HUBERT. Najmłodsi w tym czasie wysłuchali prelekcji pani Joanny Kuśnierz z Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

Dzięki takim świętom wiemy, że o Ziemię trzeba dbać, szczególnie w dobie tak szybko rozwijającej się cywilizacji.

nadesłane/Zespół Szkół w Goręczynie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.