Borek. Na podwójnym gazie i z zakazem

piątek, 19 maja 2017 r., 11:57
fot. archiwum

Sierakowiccy policjanci zatrzymali na terenie gminy Sulęczyno mieszkańca powiatu kartuskiego, który kierował mercedesem mając w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w czwartek tuż przed godziną 20. Policjanci z posterunku w Sierakowicach zatrzymali w Borku (gm. Sulęczyno) mężczyznę, który kierował mercedesem. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mieszkaniec powiatu kartuskiego ma w organizmie prawie 1,8 promila alkoholu.

- Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się również, że mężczyzna ma ma prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i za jazdę wbrew zakazowi sądowemu - informuje Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

Warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.