Pępowo. Wiosenny festyn - muzycznie i sportowo

niedziela, 21 maja 2017 r., 16:38
fot. Longina Templin

Program pięciogodzinnego festynu, który zorganizowała miejscowa Rada Sołecka i Szkoła Podstawowa, pomyślany był tak, aby uczestniczący w nim mieszkańcy znaleźli coś interesującego dla siebie. Na scenie występowały zespoły taneczne, muzyczne i wokaliści. Na boiskach i w sali gimnastycznej odbywały się rywalizacje sportowe, a smakosze mogli degustować posiłki na ciepło i na słodko.

Na scenie prezentowały się zespoły reprezentujące miejscową szkołę oraz zaproszeni goście - zespół taneczny Rapsodia, "Spiéwné kwiôtczi" z Banina, zespół "Mùlczi" z Miszewa, Mambo i El Dance.

W saki gimnastycznej pod okiem Krzysztofa Kosznika "trenowali" siatkarze, na nowym boisku grali tenisiści, a na dużym piłkarze nożni.

W meczach piłki nożnej wystąpiły trzy drużyny seniorów i pięć drużyn piętnastolatków. Sędziami byli - Zenon Byczkowski i Ludwik Breza.

Spotkania seniorów zakończyły się zwycięstwem drużyny z doświadczeniem, czyli Oldboys Pępowo. Trochę mniej szczęścia miało SPP Pępowo, ale i tak udało się im uzyskać II miejsce, a na III miejscu uplasował się najmłodszy zespół - Amigo Przyjaźń. Wszyscy otrzymali medale i puchary.

Kto miał ochotę mógł uczestniczyć w warsztatach tanecznych z hip-hopu, zumby i plastycznych, w konkursach sportowych i języka angielskiego. Nie zabrakło malowania twarzy, baniek mydlanych i obleganych przez najmłodszych zjeżdżalni dmuchanych.

- W kontekście festynu i nie tylko najbardziej cieszy mnie współpraca między mieszkańcami, nauczycielami szkoły, rodzicami dzieci, Radą Sołecką, sołtysem, władzami gminy i… ładną pogodą. Cieszy mnie również dzisiejsza deklaracja burmistrz Wojciecha Kankowskiego o przymiarkach do zmodernizowania naszego Orlika, które dzięki środkom zewnętrznym ma otrzymać sztuczną nawierzchnię. Do tej pory jest ona piaszczysta. W ubiegłym roku przy szkole powstało już boisko wielofunkcyjne. W ten sposób nasze marzenia staną się faktem - powiedział nam sołtys Rafał Banit.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.