Prawie 1000 osób zarejestrowało się bazie dawców szpiku podczas akcji dla Kasi!

poniedziałek, 22 maja 2017 r., 12:31
fot. AL

Sukcesem zakończyła się przeprowadzona w miniony weekend akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku dla Kasi Papki z Sierakowic. Do bazy DKMS dołączyło łącznie 995 nowych osób. Kasia z całego serca dziękuje wszystkim za wsparcie.

Stężyca, Wejherowo, Kartuzy, Miechucino i Łyśniewo - w tych miejscowościach w sobotę i niedzielę przeprowadzono akcje rejestracji w bazach DKMS. Zadedykowano je 27-letniej Kasi Papce z Sierakowic, która w marcu została mamą. Kasia walczy ze złośliwym nowotworem - chłoniakiem limfoblastycznym. Szansą na powrót do zdrowia jest dla niej przeszczep szpiku od niespokrewnionego dawcy. Na pomoc w poszukiwaniach bliźniaka genetycznego dla młodej mamy ruszyli jej przyjaciele i rodzina. Na Kaszubach w miniony weekend zorganizowano pięć akcji rejestracji. Kaszubi tłumnie odpowiedzieli na apel bliskich Kasi, poruszeni jej historią tłumnie ruszyli na pomoc.W sobotę w Wejherowie zarejestrowało się 176 osób, w Stężycy - 217. W niedzielę z kolei w Kartuzach do bazy dołączyły 354 osoby, w Miechucinie -147, w Łyśniewie - 82.

Organizatorzy akcji nie kryli radości.

- Ogromnie cieszymy się z tego, że tyle osób zdecydowało się na rejestrację. Dzięki temu wzrosła szansa na znalezienie bliźniaka Kasi, wierzymy, że wśród zarejestrowanych będzie osoba, która uratuje jej życie. Mamy nadzieję, że podczas trwających miesiąc przygotowań, w trakcie spotkań, które zorganizowaliśmy i akcji informacyjnej wzrosła w naszym regionie świadomość na temat tego, jak naprawdę wygląda cały proces oddawania szpiku. Jak się sami przekonaliśmy, wiele osób było przekonanych, że szpik pobiera się z kręgosłupa, a sam zabieg jest niebezpieczny. Liczymy, że dzięki naszej akcji więcej osób dowiedziało się jak jest naprawdę. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali nam wsparcie i pomogli przy organizacji. Spotkaliśmy się z wielką otwartością - nikt nie odmówił nam pomocy. Dobro wraca, więc wierzymy, że los każdemu odwdzięczy się za wszystko, co dla nas zrobiono. Jeszcze raz dziękujemy - podkreślają Mateusz Kopczyński i Dorota Skierka, organizatorzy akcji.

Sama Kasia również skierowała podziękowania do wszystkich, którzy chcą jej pomóc.

- Kochani bardzo, bardzo z całego serca dziękuję wszystkim, i tym którzy poświęcili swój czas by zorganizować akcje rejestracji potencjalnych dawców, i tym którzy przyszli wczoraj i dziś podzielić się cząstką siebie! Dzięki Wam wielu chorych zyska najcenniejszy dar - nadzieję na powrót do zdrowia! Aż brak mi słów ile dobra jest ostatnio wokół mnie, serce rośnie...nie ma odpowiednich słów żeby wyrazić moją wdzięczność...! Powierzam Was w moich modlitwach i jestem spokojna, że zostaną wysłuchane, bo dobro wraca podwójnie!!! Pozdrawiam wszystkich - napisała w niedzielę na swoim facebooku.

W galerii znaleźć można zdjęcia z rejestracji w Miechucinie, zdjęcia z akcji w Kartuzach znaleźć można tutaj.

Historia Kasi poruszyła setki serc i wywołała całą falę pomocy. Kolejne akcje rejestracji odbędą się w Stargardzie i na meczu Lechii Gdańsk i Pogoni Szczecin w Gdańsku.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.