Łyśniewo. Piknik rodzinny z morzem atrakcji

poniedziałek, 22 maja 2017 r., 14:30
fot. AL

Program dla dzieci, dmuchany zamek, zjeżdżalnie, bańki mydlane, konkursy sportowe dla całych rodzin, loteria fantowa, czy poczęstunek - między innymi takie atrakcje czekały na uczestników niedzielnego Pikniku Rodzinnego w Łyśniewie. Podczas festynu można było także zapisać się do bazy DKMS.

Już po raz trzeci lokalna społeczność spotkała się na placu przy Szkole Podstawowej w Łyśniewie, by wspólnie bawić się podczas Pikniku Rodzinnego.

- Trzy lata temu Rada Rodziców wyszła z propozycją, by również u nas odbywał się festyn rodzinny. W organizację pikniku bardzo zaangażowani są zarówno nauczyciele, jak i rodzice. Dlatego chciałabym bardzo podziękować wszystkim tym, którzy włączyli się w przygotowanie festynu. Dzięki nim możemy się bawić i integrować już po raz trzeci - podkreśla Janina Leszczyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Łyśniewie.

Na wszystkich uczestników festynu czekały nie lada atrakcje. Tradycyjnie największą frajdę dzieciom sprawiła możliwość skorzystania z dmuchanego zamku czy zjeżdżalni. Nie mniejszym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników pikniku cieszył się program "Rozrabiaj z Minionkami", pokaz iluzji, akrobacje czy żonglerki. Nie brakowało też licznych konkursów i zabaw dla całych rodzin, loterii fantowej, czy bogatego zaplecza gastronomicznego.

Uczestnicy mieli też możliwość dołączyć do grona potencjalnych dawców szpiku.

- Najważniejszym punktem tegorocznego pikniku jest rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego. Cieszę się bardzo, że udało nam się zorganizować tę akcję. Uczestnicy festynu mają więc okazję nie tylko do dobrej zabawy, spędzania czasu ze swoimi rodzinami i znajomymi, ale też podzielenia się cząstką siebie - zaznacza Janina Leszczyńska.

Łącznie podczas akcji w Łyśniewie do bazy DKMS zarejestrowały się 82 osoby.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.