Kursy zawodowe na operatora koparki coraz bardziej popularne

poniedziałek, 22 maja 2017 r., 14:55
fot. nadesłane

Umiejętność obsługi koparki i możliwość poruszania się tym pojazdem właśnie, staje się coraz częściej celem wielu młodych osób. Ci, którzy pragną się przebranżowić i znaleźć atrakcyjniejszą i dobrze płatną pracę doskonale zdają sobie sprawę z tego, większe kwalifikacje umożliwiają zdobycie pewniejszego i stabilniejszego zatrudnienia. A o te na polskim rynku pracy wciąż trudno.

Kurs operatora koparki - dla kogo?

Kursy zawodowe to zdobycie konkretnej i aktualnej wiedzy z danego obszaru tematycznego. Zajęcia dają nie tylko duży zastrzyk wiedzy branżowej, ale również uczą doskonalenia umiejętności praktycznych, tak cennym na obecnym rynku. 

Kurs na koparkę stworzony został z myślą o osobach świadomych zachodzących zmian na rynku i dobrze zdających sobie sprawę z tego, w jak wielu branżach niezbędne jest posiadanie uprawnień do poruszania się koparką.

Co daje kurs?

"Kurs operatora koparki trwa średnio 176 godzin, z czego większość, bo aż 116 jednostek lekcyjnych przeznaczonych jest na poznanie teorii, a 60 - na doskonalenie umiejętności praktycznych. Uczestnik kursu zyskuje dostęp do bardzo szerokiej wiedzy. Poznaje nie tylko podstawowe zagadnienia z obszaru higieny i bezpieczeństwa pracy, ale zyskuje także dostęp do wiedzy o użytkowaniu eksploatacyjnym, budowie koparek, specyfikacji dokumentacji technicznej, wiedzy o silnikach spalinowych, hydraulice czy podstawach elektrotechniki. Kursant poznaje także aspekty technologii robót koparko - ładowarkami, a po zaliczeniu wiedzy teoretycznej, przystąpić może do doskonalenia tej praktycznej." Odpowiada Pan Jan z SzkoleniaMM

Popularność kursów rośnie

Trend stałego zainteresowania kursami na operatora koparki czy koparko - ładowarki nie powinien dziwić. Żyjemy bowiem w świecie, gdzie transport i nowoczesne usługi stanowią jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłu. Stąd też doskonale rozumiane są chęci potencjalnych operatorów koparki, by uzyskać dostęp do cennych kwalifikacji. Nie dość bowiem, że to zapewnia przyszłym pracownikom większe możliwości zatrudnienia, to gwarantuje także stałą pracę i korzystne wynagrodzenie.

Obserwacje rynku, także polskiego, nie prognozują spadków rozwoju przemysłu. Stąd też zapotrzebowanie na wykwalifikowanych operatorów koparki bądź koparko-ładowarki będzie stale rosnąć. Co ważne, zyskają na tym dwie grupy zawodowe - przedsiębiorcy oferujący zatrudnienie, jak i ci, którzy szukają stabilnej i dobrze płatnej pracy. Wymiana korzyści jest tu bardzo wskazana.

Potwierdzone urzędowo

Istotne jest to, że kurs na koparkę kończy się egzaminem państwowym, a absolwent szkoleń otrzymuje świadectwo oraz książkę operatora. Czynniki te z pewnością przekonać mogą do podjęcia szkoleń czy wzięcia udziału w kursie tych, którzy dotychczas wyrażali raczej nieprzekonanie. Większe kwalifikacje potwierdzone egzaminem państwowym porównywalne być mogą do dyplomu studiów wyższych. W dobie nieustannie kształcącego się społeczeństwa, zdecydowanie warto podwyższać swoje kwalifikacje. Nigdy nie wiadomo kiedy okażą się one przydatne.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.