Sierakowiczanki w wielkim finale Klubowych Mistrzostw Polski U-13

wtorek, 23 maja 2017 r., 12:46
fot. nadesłane

Cztery zawodniczki z zespołu "ekspert" Pantery Sierakowice wystąpiły 21 maja na stadionie miejskim w Malborku wraz z Olimpico w 1/16 finału Klubowych Mistrzostw Polski młodziczek U-13. Sierakowiczanki przyczyniły się do historycznego sukcesu zespołu z Malborka - awansu do Klubowych Mistrzostw Polski U-13.

W Malborku oprócz Olimpico, które reprezentowało województwo pomorskie wystąpiły UKS Wałcz, Olimpia Szczecin oraz Stilon Gorzów, który ostatecznie został zdyskwalifikowany ze względów formalnych. Tak więc ułatwiło to zadanie, bo dwa zespoły mogły tylko awansować do wielkiego finału.

W pierwszym spotkaniu UKS spotkał się ze Szczecinem i padł wynik 2:1, w drugim Szczecin zagrał z Olimpico. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, co stawiało zespół z Pomorza w trudnej sytuacji. W meczu z Wałczem w pierwszej połowie padł remis 0:0. Dawało to awans do finału, lecz tuż po rozpoczęciu drugiej połowy niefortunna sytuacja pod bramką Olimpico dała bramkę zespołowi z Wałcza i w takiej sytuacji to zespół ze Szczecina cieszył się i mocno dopingował zespół UKS-u.

Dopiero w ostatnich minutach po zaciętej walce padł remis, a to po świetnym strzale zawodniczki Olimpico z rzutu wolnego, która przypieczętowała awans do najlepszej ósemki klubów w Polsce w kategorii dziewcząt do lat 13. Sierakowiczanki mocno przyczyniły się do historycznego sukcesu klubu z Malborka, a były to: Dajana Kobiela, Karolina Koszałka, Zuzanna Płotka oraz Wiktoria Malek.
Finał odbędzie się w Łodzi w dniach od 1 do 4 czerwca.

Kolejnym sukcesem sierakowiczanek, tym razem najmłodszych, Wiktorii Malek (2006) oraz Kai Płotka (2009) to występ w prestiżowym trzydniowy turnieju w Mistrzostwach Strefy Przygranicznej w Olsztynku. W turnieju tym zajęły drugie miejsce, grając z zespołami z Polski i Rosji. Ciekawostką może być mecz międzypaństwowy (integracyjny Polska - Rosja) zakończony remisem 5:5, który odbył się na otwarcie pierwszego dnia. Obie zawodniczki z Sierakowic zostały wybrane do kadry meczowej i po raz pierwszy miały okazję zagrać z zespołem z sąsiedniego kraju.

Klub zaprasza do zespołu dziewczęta, które chciałyby spróbować swoich sił w piłce nożnej.

nadesłane/Koordynator Sportu w Gminie Sierakowice

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.