Przodkowskie przedszkolaki przez cały miesiąc zaprzyjaźniały się z książkami

wtorek, 23 maja 2017 r., 14:48
fot. nadesłane

Miesiąc czytelniczy 2017 w Przedszkolu Samorządowym w Przodkowie upłynął milusińskim pod znakiem wielu interesujących atrakcji. Była wizyta w bibliotece, księgarni oraz udział w "wyjazdowym" przedstawieniu teatralnym w Chmielenie. Zaproszeni goście czytali przedszkolakom ulubione utwory, a na zakończenie odbył się bal z postaciami bajkowymi w roli głównej.

Uroczyste otwarcie miesiąca czytelniczego (24.04. br.) rozpoczęło się prezentacją multimedialną "Jak powstaje książka?". Został też ogłoszony konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców "Moja książeczka".

Wszystkie dzieci obejrzały przedstawienie teatralne "Historie bańkami pisane", które odbyło się w chmieleńskim GOKSiR-ze, a pięciolatki zapoznały się z pracą księgarza w jednej z kartuskiej księgarni. Skorzystano też z zaproszenia dyr. Danuty Rzepki, która odkrywała przed nimi tajniki pracy bibliotekarza. Starszaki "w rewanżu" wystąpiły z programem artystycznym w Bibliotece Publicznej w Przodkowie z okazji Dnia Bibliotekarza.

W przedszkolu gościł też Tomasz Fopke, autor książek dla dzieci w języku kaszubskim.

W ramach miesiąca czytelniczego każde dziecko wykonało swoją zakładkę do książki, a każda z grup stworzyła własny bajkowy album. Dzieci codziennie poznawały jedną z popularnych bajek oraz baśni czytanych przez nauczyciela lub w formie słuchowiska.

Zwieńczeniem całego przedsięwzięcia było rozstrzygnięcie konkursu "Moja książeczka". Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk wójta Andrzeja Wyrzykowskiego nagrody, które ufundował przodkowski samorząd. Warto dodać, że stworzone książeczki były wspólną pracą dzieci i rodziców.

Wójt dołączył też do grona lektorów goszczących w przedszkolu. Przeczytał dzieciom bajkę z cyklu "365 bajek na każdy dzień".

Na podsumowanie miesiąca czytelniczego nauczycielki zorganizowały Bal Postaci z Bajek, dając dzieciom okazję do przebrania się w swojego ulubionego bohatera. Po pląsach i zabawie balowicze przeszli ulicami Przodkowa w barwnym korowodzie.

- Miesiąc czytelniczy pozwolił dzieciom i rodzicom na wspólne spędzenie czasu. Rodzice mogli zaprezentować ulubione bajki i baśnie swoim latoroślom. Wiele radości i satysfakcji dostarczyło im wspólne tworzenie książeczki. Jury konkursowe miało wielki dylemat, która z książek miała najciekawszą szatę graficzną oraz tekst. Dlatego postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Dziękuję wszystkim nauczycielkom, pracownikom, rodzicom, Danucie Rzepce, dyr. przodkowskiej biblioteki oraz wójtowi Andrzejowi Wyrzykowskiemu za pomoc w zorganizowaniu miesiąca czytelniczego - powiedziała nam Maria Baranowska, dyrektorka Przedszkola Samorządowego w Przodkowie.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.