Banino. Pożar dachu budynku mieszkalnego

środa, 24 maja 2017 r., 15:29
fot. AL

Najprawdopodobniej od uderzenia pioruna zapalił się dach budynku mieszkalnego w Baninie. Dzięki natychmiastowym i sprawnym działaniom strażaków, szybko udało się opanować zagrożenie, a tym samym zminimalizować straty.

Zgłoszenie o pożarze w Baninie przy ulicy Potokowej dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kartuzach otrzymał około godziny 13.30. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że ogniem objęty jest dach budynku w zabudowie bliźniaczej. Właścicieli obiektu nie było na miejscu, więc strażacy musieli wybić szybę w oknie, by przedostać się do wnętrza budynku.

Szczęśliwie strażakom szybko udało się opanować zagrożenie. Starty wstępnie oszacowano na około 5.000 zł, zaś wartość uratowanego mienia szacuje się na około 700.000 zł.

Do pożaru doszło najpewniej wskutek uderzenia pioruna.

W akcji gaśniczej wzięli udział strażacy z OSP Banino oraz JRG Kartuzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.