Wieżyca Stężyca w Wielkim Finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski

piątek, 26 maja 2017 r., 12:57
fot. nadesłane

Siatkarki GKS Wieżyca 2011 Stężyca zakończyły rozgrywki o mistrzostwo Polski. W turnieju finałowym rozegranym w Dębicy zanotowały dwa zwycięstwa i dwie porażki, zajmując ostatecznie siódme miejsce w kraju.

W pierwszym meczu przegranym 2:1 z Dwójką Zawiercie stężyczanki nie wykorzystały swojego potencjału a mecz ten okazał się kluczowym w ostatecznym układzie tabeli. W drugim meczu z silną Ateną Warszawa mimo porażki Wieżyca zagrała dużo lepiej. Po zwycięstwie TKS Redy Ciechocino nad Dwójką Zawiercie dla Wieżycy stworzyła się szansa awansu do strefy medalowej.

Wieżyca musiała wygrać z TKS Redą a Warszawa z Zawierciem. Siatkarki ze Stężycy plan wykonały rewanżując się za finał wojewódzki TKS Redzie 2:1, niestety Atena Warszawa mając pewny awans do czwórki, wystawiła rezerwowy skład ulegając Zawierciu 2:0. Wynik ten pozbawił zespół z Kaszub gry o medale. Kolejny pech to gorszy bilans małych punktów - 2 małe punkty zadecydowały o tym, że mimo wygranej z Redą to ona zagrała o piąte miejsce a nam przyszło zagrać o siódme. W meczu tym Wieżyca pokonała Impel Wrocław 2:1.

W finale MOS Wola Warszawa pokonała Atenę Warszawa a w meczu o trzecie miejsce Energetyk Poznań wygrał z Dwójką Zawiercie.

- Dużym sukcesem był sam awans wywalczony do wielkiego finału przez klub z małej miejscowości i możliwość rywalizacji z najbardziej utytułowanymi zespołami w Polsce. Niedosytem natomiast jest to, że mój zespół nie wykorzystał szansy w pierwszym meczu grając poniżej swoich możliwości. Wyrównany poziom zespołów o czym świadczy fakt, że nie było zespołu bez porażki dawał nadzieję na grę o najwyższy cel jakim było zdobycie kolejnego tytułu Mistrza Polski - podsumowuje trener Maciej Stefanowski.

nadesłane/Wieżyca Stężyca

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.