Oszczędzaj prąd z pomocą paneli fotowoltaicznych

poniedziałek, 29 maja 2017 r., 09:56
fot. nadesłane

Dziwisz się, że mimo zamontowania żarówek ledowych, czujek ruchu oraz ściemniaczy, rachunki za prąd są nadal wysokie. To efekt stale zmieniających się cen w zakładach energetycznych, choć ceny za sam prąd nie rosną, to rosną ceny za usługi dodatkowe, np. przesył.

Czy panele fotowoltaiczne są opłacalne

Oczywiście, że tak, przecież nie płacimy za promienie słoneczne. Dzięki fotowoltaice energię słoneczną możemy przekształcić w energię elektryczną potrzebną do oświetlenia, ogrzewania, gotowania i uruchamiania wielu urządzeń, które ułatwiają nam życie. I pomyśleć, że za ten prąd nie musimy płacić! Energia ze źródeł odnawialnych jest darmowa a jej zasoby nieograniczone.

Na dodatek tak pozyskiwana energia jest przyjazna dla środowiska, a to obecnie bardzo duży problem. Ostatniej zimy smog dotknął mieszkańców większości miast i miasteczek. Samorządy wprowadzają coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ogrzewania domów jednorodzinnych. Wiele z nich dopłaca do zmiany systemu ogrzewania z tradycyjnego na ekologiczny. Fundusze można pozyskać także z ekologicznych programów UE.

Jak zamienić energię solarną w elektryczną

Potrzebna jest do tego instalacja fotowoltaiczna składająca się z paneli solarnych i inwertera. Panele gromadzą energię z promieni słonecznych, a inwerter przekształca ją w energię elektryczną. W ten sposób możemy obniżyć rachunki w elektrowni nawet o 80%! W budżecie domowym to bardzo dużo.
Oczywiście wymaga to przystosowania instalacji i opracowania projektu. To bardzo ważny etap gwarantujący sprawność całego systemu, musi być dopasowany indywidualnie do potrzeb konkretnego gospodarstwa domowego lub firmy. To pozwoli nie tylko na użytkowanie wszystkich właściwych sprzętów, ale także na oddawanie nadmiaru energii do elektrowni w okresie letnim i uzupełnianie niedoboru w okresie zimowym.

System fotowoltaiczny wymaga początkowego wkładu finansowego i wykonania określonych prac, ale inwestycja szybko się zwraca, a cały system przez lata nie wymaga żadnej obsługi.
Więcej o instalacjach fotowoltaicznych na: www.brewa.pl/produkty-i-uslugi/panele-fotowoltaika.html.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.