Rodzinna zabawa z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

poniedziałek, 29 maja 2017 r., 11:26
fot. MD-Z

W niedzielne popołudnie w Kartuskim Centrum Kultury obchodzono Dzień Dziecka i Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Licznie zebrani uczestnicy imprezy mieli okazję zobaczyć spektakl pt. "Pchła Szachrajka w Kartuzach". Organizatorzy zadbali też o słodki poczęstunek dla wszystkich. Zabawę zakończono w wesołym miasteczku.

1 czerwca świętujemy Międzynarodowy Dzień Dziecka, dwa dni wcześniej - 30 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji w niedzielę w Kartuzach odbył się festyn pod hasłem "Jesteśmy razem". Podczas imprezy promowano ideę rodzicielstwa zastępczego. Rodziny zastępcze odgrywają niezwykle istotną rolę - dają dom, poczucie bezpieczeństwa, miłości i zrozumienia dzieciom, którym tego zabrakło. Festyn był okazja do wspólnej zabawy i integracji.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć adaptację bajki Jana Brzechwy pt. "Pchła Szachrajka". Spektakl bawił widzów do łez, publiczność wielokrotnie zapraszano do aktywnego udziału w sztuce, dzieci mogły więc się też wczuć w role aktorów. Organizatorzy zadbali też o inne atrakcje - smakołyki dla wszystkich, konkursy z nagrodami i wspólne malowanie koszulek. Na zakończenie zabawy dzieci otrzymały wejściówki do wesołego miasteczka.

W powiecie kartuskim wciąż brakuje rodzin zastępczych. Osoby, które chciałyby się podjąć stworzenia takiej rodziny mogą zgłaszać się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach. Szczegółowe informacje znaleźć można tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.