Gwałtowne burze nad Kaszubami - wydano ostrzeżenia

wtorek, 30 maja 2017 r., 10:07
fot. nadesłane

Po południu na Pomorzu wystąpić mają gwałtowne burze z gradem. Ostrzeżenie przed zagrożeniem wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zgodnie z prognozami od godz. 15 we wtorek do godz. 3 w nocy w środę nad Kaszubami przejdą burze z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm. Siła wiatru ma osiągać nawet do 80 km/h. Lokalnie mogą też wystąpić opady grad.

W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia. Służby apelują o ostrożność. Burze mogą mogą powodować szkody materialne, a nawet zagrożenie życia.

- Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - przestrzega instytut.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.