Problem uzależenień i dopalaczy oczami młodych aktorów - Przegląd Małych Form Teatralnych w Kartuzach

wtorek, 30 maja 2017 r., 15:01
fot. nadesłane/KPP Kartuzy

"Dopalacze biorą słabi gracze - stop dopalaczom" - takie hasło przyświecało XVII Przeglądowi Małych Form Teatralnych, który w poniedziałek odbył się w Kartuskim Centrum Kultury. Konkurs od lat organizują funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Organizowany przez policjantów konkurs ma na celu przede wszystkim profilaktykę uzależnień u młodzieży. Ma też zaprezentować spojrzenie na problematykę uzależnień i patologii młodego pokolenia i uświadamiać im, jak poważnym problemem są różnego rodzaju uzależnienia. W tym roku przegląd poświęcono tematyce dopalaczy. W konkursie wzięło udział około stu młodych aktorów ze szkół powiatu kartuskiego.

- Komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia, ponieważ oceniając przedstawienia, musiała uwzględnić wszystkie założone kryteria, a każda z inscenizacji była zaprezentowana w inny, bardzo oryginalny sposób - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach.

Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyli uczniowie Zespołu Szkół w Staniszewie. Na drugim miejscu uplasowała się młodzież ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Chmielnie, natomiast na trzecim uczniowie z Zespołu Szkół w Kiełpinie.

Dodatkowo jury przyznało specjalne wyróżnienie dla najlepszego aktora tegorocznego przeglądu. Został nim Michał Labuda z Gimnazjum w Sierakowicach.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.