Kolejni nietrzeźwi na drogach powiatu kartuskiego

wtorek, 30 maja 2017 r., 15:18

W poniedziałek na terenie powiatu policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy prowadzili pojazdy będąc w stanie nietrzeźwości. Jednemu z nich dalszą jazdę udaremnili pracownicy firmy ochroniarskiej.

W Baninie pracownicy jednej z firm ochroniarskich zatrzymali mężczyznę, który kierował mercedesem sprinterem.

- Pracownicy ochrony podejrzewali, że mężczyzna jest nietrzeźwy, a prowadził samochód. Wezwali na miejsce policję. Funkcjonariusze wykonali badanie trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał około 0,7 promila alkoholu - informuje Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Kolejnego amatora jazdy na podwójnym gazie policjanci zatrzymali w Niestępowie około godz. 18. Funkcjonariusze z Żukowa zatrzymali na ul. Kochanowskiego 54-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który kierował peugeotem partnerem. Miał w organizmie prawie 1 promil alkoholu.

Trzeciego nietrzeźwego kierowcę zatrzymali policjanci z posterunku w Somoninie o godz. 20.20 w Sławkach. 24-letni mężczyzna kierował motorowerem mając w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.

Policjanci przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Kierowcy, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości nim usiądą za kierownicę mogą odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.