Wieżyca. Zderzenie Scani z volskwagenem - poszkodowana kobieta

środa, 31 maja 2017 r., 12:14
fot. AL

Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w środowe przedpołudnie na K20 na wysokości miejscowości Wieżyca. Osobowy volkswagen zderzył się tam z ciężarową scanię.

Zgłoszenie o wypadku służby otrzymały około godziny 10.30.

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący Scanią 31-letni mężczyzna jadąc od Kościerzyny w kierunku Egiertowa chcąc uniknąć najechania na tył poprzedzającego go VW Golfa, którym kierował 61-latka odbił na przeciwny pas ruchu. Mimo to i tak zderzył się z VW Golfem - informuje rzecznik kartuskiej policji, Jarosława Krefta.

W wyniku zdarzenia kierująca golfem 61-letnia kobieta z urazem głowy została przetransportowana do szpitala. Oboje kierujący byli trzeźwi.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Szymbark, JRG Kartuzy oraz zespół ratownictwa medycznego.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.