Przy ZSP w Somoninie dzielili się najcenniejszym lekiem - krwią

środa, 31 maja 2017 r., 12:26
fot. AL

Po raz kolejny przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie stanął krwiobus. Tradycyjnie nie brakło osób, które dzieliły się cząstką siebie, płynem dającym nadzieję i ratującym życiem. Najcenniejszym lekiem, jakim jest krew, podzieliło się łącznie 22 osoby. Dodatkowo 18 osób zarejestrowało się do banku dawców szpiku.

Już po raz drugi z inicjatywy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie odbyła się akcja oddawania krwi oraz rejestracja do Banku Komórek Macierzystych. I tym razem nie brakowało chętnych, którzy dzielili się płynem ratującym życie.

- Do krwiobusu zgłosiło się 46 osób. Krew mogły oddać 22 osoby. Dodatkowo 18 osób zarejestrowało się do Banku Komórek Macierzystych. Jesteśmy zadowoleni z akcji. Za rok na pewno odbędzie się kolejna - mówi Agnieszka Głodowska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie.

Warto dodać, że w akcji wzięli udział zarówno uczniowie placówki, nauczyciele, jak i mieszkańcy Somonina.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.