Karta kredytowa - czy warto ją mieć?

czwartek, 1 czerwca 2017 r., 11:44
fot. nadesłane

Jeśli lubisz niezależność finansową i nie chcesz za każdym razem płacić za zakupy w sieci logując się do banku - wystarczy podpiąć kartę kredytową, która uprzyjemni Twoje zakupy i sprawi, że nawet nie odczujesz płatności. Jednak taki produkt, choć bardzo wygodny jest też ryzykowny. Sprawdź czy karta kredytowa to coś dla Ciebie.

Błyskawiczne zakupy i wygodna to nie wszystko?

Według pewnego raportu jednego z banków z 2016 roku użytkownicy kart kredytowych to ponad 830 tysięcy osób, które regularnie korzystają z kart kredytowych. Co czyni je tak wyjątkowymi? Łatwość dostępu, szybkość transakcji czy może brak uciążliwego uczucia płatności za zakupy? Jedno jest pewne - warto mieć kartę kredytową, jeśli lubisz zakupy bez stresu i ograniczeń. Minusem częstego używania karty jest to, że czasem możesz zapomnieć o pewnych zakupach i rzeczywiście nieco pogubić się w tym ile masz rzeczywiście do spłaty. Jednak jeśli wyrobisz w sobie nawyk regularnych spłat karty kredytowej w konkretnym dniu lub po ustalonym czasie - nie musisz się obawiać korzystać ze swojej karty.

Dlaczego warto mieć kartę kredytową?

Jeśli uwielbiasz zakupy i nie znosisz ograniczeń to znak, że karta kredytowa (Santader Consumer Bank) może ułatwić Ci codzienność i szybkie transakcje. To produkt, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas, ale też rozsądniej zarządzać budżetem. Dzięki niej możesz wygodnie płacić za zakupy, wypłacać pieniądze z wielu bankomatów, a nawet rozkładać konkretne kwoty na raty, aby później je pokryć. Korzystasz ze środków pieniężnych tak, jak Ci najwygodniej. Ponadto możesz otrzymać kartę nawet nie wychodząc z domu, dzięki czemu nie musisz zmieniać swoich planów lub martwić się tym, z kim zostawisz dziecko.

Jak otrzymać kartę kredytową?

Aby otrzymać kartę wystarczy zapoznać się z warunkami umowy online, porozmawiać z doradcą, a także przygotować komplet niezbędnych dokumentów do zawarcia umowy (takich jak dowód osobisty, numer rachunku bankowego, a także zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach). Aby w pełni przejść przez wszystkie etapy należy też wykonać przelew weryfikacyjny o wartości 1 zł na konto banku w celu potwierdzenia tożsamości. Przed podpisaniem umowy o wydanie karty kredytowej - zapoznaj się uważnie ze wszystkimi materiałami udostępnionymi drogą elektroniczną. Wymaga to krótkiej rozmowy telefonicznej, potwierdzającej to, że zapoznałeś się ze wszystkimi materiałami. Po podpisaniu umowy i przejściu procesu odbierz ze skrzynki kartę kredytową i PIN (będą to dwie osobne przesyłki).

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.