Dzień Dziecka z policjantami - milusińscy zobaczyli, jak wygląda komenda i praca funkcjonariuszy

czwartek, 1 czerwca 2017 r., 11:55
fot. MD-Z

Kilkaset dzieci w czwartek odwiedziło Powiatową Komendę Policji w Kartuzach. Z okazji Dnia Dziecka funkcjonariusze zaprosili najmłodszych na Dzień Otwarty. Milusińscy z przedszkoli i szkół całego powiatu mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca funkcjonariuszy, policyjny sprzęt i radiowozy.

Około pięciuset dzieci odwiedziło w Dzień Dziecka kartuskich policjantów. Po raz kolejny zorganizowano tam Dzień Otwarty, podczas którego funkcjonariusze oprowadzali dzieci po miejscu swojej pracy i opowiadali o niej i pokazywali im sprzęt, na którym pracują.

- Co roku od wielu lat organizujemy dzień otwarty dla dzieci. Odwiedzające nas grupy przyjeżdżają z całego powiatu. Głównym celem tego wydarzenia jest to, by przybliżyć dzieciom pracę policji, a przede wszystkim sylwetkę samego policjanta. Tak, by dziecko, gdy będzie miało jakiś problem nie bało się do nas podejść. Rodzice często mówią: "Jak coś zrobisz weźmie cię policja". Chcemy to odczarować, by dzieci poznały nas ze zwykłej ludzkiej strony i nie bały się nas poprosić o pomoc - mówi Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

- Corocznie odwiedza nas kilkaset dzieci. Zawsze pokazujemy im najwięcej jak się da, by obejrzeli pomieszczenia, do których na co dzień nie da się wejść, sprzęt z jakim pracujemy i radiowozy, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem - dodaje.

O tym, jak bardzo wizyta na komendzie podobała się dzieciom, świadczyć może fakt, że większość po jej zakończeniu deklarowała, że gdy dorośnie zostanie policjantem.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.