Kartuscy strażacy na podium Mistrzostw Pomorza w Sporcie Pożarniczym

czwartek, 1 czerwca 2017 r., 12:21
fot. nadesłane/Daniel Lewna

Za nami XI Mistrzostwa Pomorza w Sporcie Pożarniczym. O główne trofeum walczyło w sumie 19 drużyn z całego województwa, w tym także i kartuscy strażacy, którzy tradycyjnie już wykazali się sprawnością i umiejętnością pracy zespołowej. Do Kartuz powrócili z medalami i pucharami, które wywalczyli zarówno drużynowo, jak i indywidualnie. W klasyfikacji generalnej uplasowali się na trzecim miejscu.

Przez dwa dni funkcjonariusze straży pożarnej z całego Pomorza wykazywali się sprawnością, szybkością i umiejętnością pracy zespołowej. Na stadionach w Rumi i Gniewinie odbyły się bowiem XI Mistrzostwa Pomorza w Sporcie Pożarniczym. W szranki o tytuł tej najlepszej drużyny, jak i o główne trofeum - Puchar Pomorskiego Komendanta PSP, stanęło 19 teamów.

Podczas strażackiej rywalizacji funkcjonariusze musieli wykazać się sprawnością i szybkością we wspinaniu się przy użyciu drabiny hakowej, w sztafecie pożarniczej 4x100 z przeszkodami, w pożarniczym torze przeszkód i ćwiczeniu bojowym. Zmierzyli się zarówno drużynowo, jak i walczyli o wyniki indywidualnie.

Kartuscy strażacy tradycyjnie zaprezentowali się z jak najlepszej strony. W ćwiczeniu bojowym z czasem 37,50 sekund zajęli trzecie miejsce, w sztafecie pożarniczej zamknęli pierwszą dziesiątkę. W pożarniczym torze przeszkód, czyli w tzw. setce, drużynowo zajęli pierwsze miejsce.

O sukcesach indywidualnych mogą mówić za to Damian Wenta oraz Radosław Stenka. Pierwszy z nich wywalczył trzecie miejsce zarówno w pożarniczym torze przeszkód, jak i we wspinaniu się na drabinie hakowej. Tym samym uzyskał drugi najlepszy wynik w dwuboju. Radosław Stenka z kolei zanotował szóste miejsce w pożarniczym torze przeszkód oraz czwarte we wspinaniu się na drabinie hakowej. W dwuboju uplasował się na czwartej pozycji.

Wyniki osiągnięte podczas poszczególnych konkurencji przełożyły się na sukces w klasyfikacji generalnej, w której kartuscy strażacy zajęli trzecie miejsce.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.