Premierowe Cyklo Sierakowice MTB zakończone

poniedziałek, 5 czerwca 2017 r., 09:39
fot. DS

Wymagająca trasa, błoto i trudne warunki atmosferyczne - tak w skrócie można podsumować trzeci wyścig tegorocznego Cyklo MTB, który po raz pierwszy odbył się w Sierakowicach. Na metę dojechało ponad dwustu zawodników. Wśród nich mocna reprezentacja z Sierakowic.

Ulewny deszcz nie przeszkodził miłośnikom MTB w przejechaniu trudnej, leśnej trasy w okolicy Sierakowic. Wyścig odbył się w trzech kategoriach. Najdłuższy 60- kilometrowy dystans ukończyło 45 zawodników. W czołówce znalazł się Piotr Rzeszutek z Sierakowic, który mimo drobnych problemów na trasie, uplasował się na 8. pozycji.

31- kilometrową trasę MINI (którą również traktowano jako pełnowymiarową), wybrało prawie 200 zawodników. Nie wszystkim jednak udało się ukończyć wyścig. Najszybszy był Sławomir Pituch z Bytowa. Na 4. miejscu znalazł się Adam Deyk z kartuskiej grupy Sela Bike Kaszuby.

Z kolei Zofia Rzeszutek - damska część reprezentacji sierakowickiego Rzeszut Team, była najlepsza w kategorii Open Kobiet.

Sierakowicki debiut w roli gospodarza Cyklo MTB, mimo niesprzyjającej aury, można uznać zatem za udany.

- Nasza okolica jest idealnym miejscem do organizacji imprez MTB. Mamy mnóstwo dobrych tras, które dzisiaj zaskoczyły nawet mnie. Możliwości są nieograniczone - podkreśla Tomasz Rzeszutek- Vice Mistrz Polski w kolarstwie przełajowym kategorii U-23.

Jak mówią sami organizatorzy Cyklo Sierakowice MTB, to impreza, która wyróżnia się przede wszystkim perfekcyjną lokalizacją oraz malowniczym otoczeniem lasów i jezior. Zatem jest szansa, że ten wyścig na stałe zagości w kalendarzu sierakowickich imprez sportowych.

DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.