Uczniowie z Somonina kreują modę na zdrowie

wtorek, 6 czerwca 2017 r., 09:57
fot. nadesłane/Hanna Wrońska

Uczestnicy projektu "Dbajmy o nasze zdrowie "promowali na rynku w Kartuzach ideę zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania. Rozdawali wraz z opiekunami ulotki, które miały za zadanie zachęcić i rozwinąć w młodych ludziach zamiłowanie do ruchu i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, oraz wzbudzić chęć do spożywania zdrowych posiłków.

Propagowane działania znacząco wpłyną na stan zdrowia i samopoczucie młodych ludzi. Dzieci i młodzież spędzają coraz więcej godzin przy komputerach, bądź telewizorach, brak ruchu i zła dieta to nie tylko przyczyny wielu schorzeń‒ to także przepis" na kłopoty z nauką. Dlatego uczestnicy projektu pragną wykreować wśród młodzieży i dorosłych modę na zdrowie. Młodzież spotkała się także ze starostą powiatu kartuskiego, która wspiera działania projektowe.

nadesłane/Hanna Wrońska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.