Agnieszka Kreft z Somonina świętowała 105 urodziny

wtorek, 6 czerwca 2017 r., 10:57
fot. internet/UG Somonino

W niedzielę w domu pani Agnieszki Kreft rozbrzmiało po raz kolejny "Dwieście lat"! Mieszkanka Somonina świętowała 105 urodziny. Dostojna jubilatka jest najstarszą mieszkanką powiatu kartuskiego.

Tylko kilkadziesiąt osób w Polsce, a kilka na Pomorzu może poszczycić się tak dostojnym wiekiem. Pani Agnieszka Kreft, mieszkanka Somonina 4 czerwca świętowała swoje 105 urodziny.

Z okazji urodzin solenizantkę odwiedzili: Marian Kryszewski wójt Somonina, Gerard Trepczyk sołtys Somonina i Bernadeta Licau, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Jubilatce wręczono kwiaty i upominki. Przedstawiciele somonińskiego samorządu złożyli jej serdeczne gratulacje oraz życzyli, aby każdy następny dzień upłynął radośnie i bezboleśnie.

Pani Agnieszka mieszka obecnie z wnukami, synową i prawnuczkami, które są wspaniałymi opiekunkami prababci. Dostojna Jubilatka jest otoczona życzliwością i miłością rodziny. Jest pogodna i bardzo lubi słodycze.

Szacowna jubilatka urodziła się w 1912 roku, była najmłodsza z sześciorga rodzeństwa. W listopadzie 1934 roku wyszła za mąż. Jubilatka wychowała troje dzieci: jednego syna i dwie córki. Jej syn Eugeniusz zmarł w 1967 roku, a mąż w 1972 roku. Doczekała się 15 wnucząt, dziś ma też sporą gromadkę prawnucząt i praprawnucząt.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.