Wydano ostrzeżenia przed burzami z gradem na Kaszubach

wtorek, 6 czerwca 2017 r., 13:25
fot. internet/pogodynka.pl

Wieczorem pogoda na Kaszubach ma się pogorszyć. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami gradu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w związku z tym ostrzeżenie I stopnia.

Zgodnie z prognozami, burze mają pojawić się nad Kaszubami we wtorek wieczorem ok. godz. 18. IMiGW zaopowiada wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia. Służby apelują o ostrożność. Burze mogą mogą powodować szkody materialne, a nawet zagrożenie życia.

- Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - przestrzega instytut.

Ostrzeżenie obowiązuję do godz. 6 rano w środę.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.