Rowerowy Maj w żukowskiej podstawówce

wtorek, 6 czerwca 2017 r., 17:20
fot. Longina Templin

Po raz pierwszy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Rowerowy Maj. Dojeżdżając do szkoły rowerami, deskorolkami i hulajnogami, zbierali punkty i walczyli o miano zwycięzcy w klasie, szkole i gminie. W kampanii brało udział sześć szkół podstawowych. Oprócz żukowskiej szkoły wystartowali jeszcze uczniowie z Glincza, Miszewa, Pępowa, Skrzeszewa i Chwaszczyna.

W żukowskiej podstawówce Rowerowy Maj rozkręcał się z dnia na dzień. Uczestników przybywało. Do akcji włączył się też kilkunastoosobowy zespół składający się z nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.

- W tym przedsięwzięciu brali udział wszyscy uczniowie, ale szczególną aktywność wykazywało około 60 procent, zaś stuprocentową aktywność zaliczyła grupa "0" C. Prawie 90 procent uczniów uczestniczyło z klasy 4c. Wyróżniły się klasy - 6b, 6e i 2b - powiedziała Edyta Kuklińska, koordynatorka akcji, która do szkoły dojeżdża rowerem, a wraz z rodziną w taki sposób spędza każdy wolny weekend.

Klasa 1a pod pieczą wychowawczyni Marzeny Górskiej pięć razy w tygodniu na boisku asfaltowym miała zajęcia ruchowe na deskorolkach i hulajnogach. Na tym sprzęcie przyjeżdżało dziennie około 10 uczniów. To oni użyczali go swoim koleżankom i kolegom, aby wszyscy w akcji mogli uczestniczyć.

- Hulajnogi wykorzystaliśmy też na majówkę w skateparku nad Jeziorkiem. Spędziliśmy tam wszystkie lekcje w danym dniu. Okazało się, że większość dzieci po raz pierwszy była w skateparku. Zauważyłam też, że podczas majowej akcji zmniejszył się ruch samochodowy wokół szkoły. Szkoda tylko, że brakuje w mieście dróg rowerowych - stwierdziła Marzena Górska.

Szczególnym uzupełnianiem akcji Rowerowy Maj były dwa szkolne konkursy - plastyczny bezpośrednio związany tematycznie z tym przedsięwzięciem i drugi poetycki pn. "Wiersz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym".

Paweł Klein z klasy 5b za wiersz pt. "Ścieżka rowerowa" otrzymał wyróżnienie. Jak wyznał do udziału skłoniła go mama, a zainspirowała "Ballada o Wiesławie". Często bierze udział w różnych konkursach.

Wyniki VIII Konkursu Poetyckiego na "Wiersz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym" dla uczniów klas IV - VI
I miejsce - Leo Bergstrom
II miejsce - Wojciech Formela
III miejsce - Tomasz Wróbel

Wyróżnienia: Bartłomiej Groth, Adrian Nowak, Patrycja Lubocka, Paweł Sikora, Marta Mejer i Paweł Klein

Malwina Krenke z klasy 6e zajęła I miejsce w konkursie plastycznym w swojej grupie wiekowej. - Wzięłam w nim udział, bo bardzo lubię rysować. Zaczynam od szkicu, a potem uzupełniam swoją pracę. Umieściłam na rysunku jak najwięcej osób jadących na różnych pojazdach. Wszyscy mają kaski. W ten sposób chciałam zaakcentować bezpieczną jazdę.

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego:

Klasy 0
I miejsce - Nikola Szymańska
II miejsce - Paulina Kuchta
III miejsce - Liliana Gryczka

Klasy I - III
1 miejsce - Nikola Myska
II miejsce - Agata Lubocka, Ksawery Rzepka
III miejsce - Weronika Trawicka

Wyróżnienia: Anastazja Dobke, Julia Pałubicka, Judyta Młyńska, Marysia Małycha, Gosia Petke i Antonina Kuchta

Klasy IV - VI
I miejsce - Alicja Kulkińska, Malwina Krenke
II miejsce - Oskar Krenke
III miejsce - Jan Drewczyński

Wyróżnienia: Leo Bergstrom, Ania Treder, Mikołaj Treder, Martyna Formela i Marek Kukielski

Organizatorkami konkursu plastycznego były nauczycielki: Edyta Kuklińska, Marzena Górska i Dorota Żuromska - Górczak. Pieczę nad konkursem plastycznym miały: Beata Klein, Małgorzata Baniewicz - Odrzywołek i Katarzyna Karcz.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.