Leźno. Rodzinny festyn z różnorodną ofertą dla dzieci i dorosłych

wtorek, 6 czerwca 2017 r., 18:53
fot. nadesłane

Kolejna wspaniała impreza za nami! Festyn Rodzinny, jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w naszej szkole. Dzień pełen atrakcji dla małych i dużych mieszkańców Leźna, bo przecież na tę imprezę przychodzi się całymi rodzinami. Na uczestników czekały m. in. występy artystyczne, loteria fantowa, przejażdżki konne i rozgrywki sportowe.

Na dzieci czekało wiele atrakcji. Dmuchany plac zabaw, stoiska z popcornem, watą cukrową, hot dogami i pyszne, kręcone włoskie lody. Nie zabrakło też straganów z drobnostkami oraz stoiska z ręcznie robionymi ozdobami. Miłośnicy agroturystyki mieli możliwość przejażdżki konnej, a ci bardziej odważni motocrossem.

Rodziny mogły wziąć udział w Biegu Rodzinnym oraz wielu innych konkurencjach sportowych. Tradycyjnie już odbył się Turniej Piłki Nożnej dla uczniów oraz niezwykle emocjonujący mecz uczniów przeciwko rodzicom i nauczycielom. W tym roku wygrali gimnazjaliści.

Na wyczerpanych uczestnictwem i obserwacją czekały posiłki. Uśmiechnięte panie serwowały gorącą zupę grochową i pajdy chleba z domowym smalcem i kiszonym ogórkiem. Tuż obok można było uzupełnić zgubione kalorie, korzystając z oferty kawiarenki, która kusiła zapachami gorącej kawy i domowego ciasta.

Ale to nie wszystko. Nie zabrakło też występów artystycznych. Na scenie mali i duzi artyści prezentowali swoje talenty. Festyn rozpoczął występ cheerleaderek. Zaraz po nich pojawiły się roztańczone Perełki oraz zespół muzyczny Wena.

Zgromadzeni pod sceną obejrzeli przedstawienie Świetliczaków, wysłuchali życzeń dla mam, przygotowanych przez dzieci z klasy 2a, piosenki o wesołej rodzince wyśpiewanej przez uczniów z 1a oraz recytacji wiersza " Powitanie lata" w wykonaniu Hani Szufel z zerówki. Klasa 3a zaśpiewała piosenkę " Na raz, na dwa", a laureatki Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej i Szkolnego Konkursu Mam Talent zaprezentowały przygotowane przez siebie utwory muzyczne. Nie zabrakło też biesiadnych piosenek, zagranych i zaśpiewanych przez Madzię Fortunkę.

Festyn nie mógłby się odbyć bez loterii fantowej. W tym roku losy rozeszły się w mgnieniu oka. Wszystko za sprawą bardzo atrakcyjnej nagrody głównej, jaką była para rowerów, ufundowana przez firmy z Miszewa i Grzybna. Szczęśliwe okazały się losy z numerem 87 i 40. Rowery powędrowały do Hani Szufel, naszej uczennicy oraz do Moniki Skierki.

Piękna pogoda, rodzinna atmosfera i szereg atrakcji to recepta na udany festyn. Nie odbyłby się jednak bez wsparcia sponsorów, których szlachetny gest przyczynił się do zorganizowania tak atrakcyjnej imprezy.

nadesłane/ZPGiSP w Leźnie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.