Oddział urologiczny w Kościerzynie doposażony w nowy sprzęt

czwartek, 8 czerwca 2017 r., 08:50
fot. AL

Przekazanie i prezentacja nowego sprzętu urologicznego, podziękowania osobom wspierającym działalność Fundacji Rozwoju Urologii Kościerskiej oraz występy artystyczne - tak wielkim skrócie przebiegało II Kościerskie Spotkanie Urologiczne.

Automatyczny hak operacyjny do zabiegów onkologicznych, giętki cytoskop cyfrowy do diagnostyki onkologicznej pęcherza moczowego, ureterorenoskop, czyli aparat do usuwania nowotworów i kamieni z moczowodu - między innymi o taki sprzęt wzbogacił się kościerski oddział urologiczny. Zakup nowoczesnego sprzętu do diagnozowania i leczenia schorzeń układu moczowego był możliwy dzięki działającej przy oddziale Fundacji Rozwoju Urologii Kościerskiej.

Przekazanie i prezentacja nowego sprzętu miała miejsce w środę w Sali Szopińskiego w Kościerzynie podczas II Kościerskiego Spotkania Urologicznego. Podczas spotkania przedstawiono też działalność najpierw Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Oddziału Urologii, które zaprzestało działalność w 2014 roku, jak również utworzonej w listopadzie 2009 roku Fundacji Rozwoju Urologii Kościerskiej. To dzięki tym podmiotom kościerski oddział urologiczny unowocześnia swój sprzęt medyczny.

Spotkanie było też okazją do podziękowania tym, którzy wspierają działalność fundacji.

Czas uczestnikom spotkania umilił występ Konrada Mastyło oraz przygotowana we współpracy z artystą utalentowana młodzież z Kościerzyny.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.