Łazienka hotelowa - w co powinna zostać wyposażona?

piątek, 9 czerwca 2017 r., 10:09
fot. nadesłane

Zaprojektowanie i stworzenie łazienki w hotelu czy pensjonacie bywa trudne. Powinna być funkcjonalna, a jednocześnie uniwersalna - goście miewają różne przyzwyczajenia. Zwykle mieści się na niewielkiej przestrzeni, na której znaleźć się musi wiele elementów. Aby przetrwała wzmożoną eksploatację, użyć należy trwałych materiałów, co zwiększa, już i tak niemałe, koszty. Co powinno znaleźć się w łazience hotelowej?

Wyposażenie stałe

Wystrój łazienki zależy oczywiście od ilości gwiazdek, jakie wyróżniają hotel. Zazwyczaj jednak ściany i podłogę wykłada się płytkami ceramicznymi o wysokiej klasie ścieralności, w neutralnych, a jednocześnie ponadczasowych i łatwych w czyszczeniu kolorach: szarym lub beżowym. Coraz częściej ściany maluje się również specjalnymi wodoodpornymi farbami. Armatura sanitarna powinna być przede wszystkim trwała, odporna na zarysowania czy przypadkowe uderzenia.

Urządzenia do utrzymania czystości

W funkcjonalnej łazience nie może zabraknąć urządzeń do utrzymania czystości - dozownika mydła, pojemników na ręczniki papierowe i te na papier toaletowy, odświeżaczy powietrza czy kosza na śmieci. Wszystkie te elementy powinny pasować do aranżacji wnętrza. Najlepiej kupować je w zestawie. Na lineatrade.net znaleźć można kompletnie linie produktów, różniące się przede wszystkim wyglądem. Niektóre, na przykład białe, pasować będą do łazienek utrzymanych w klasycznym stylu. Inne, czarne lub metaliczne, staną się dopełnieniem nowoczesnego wystroju. Na stronie internetowej Linea Trade znaleźć można również profesjonalne środki chemiczne do utrzymania czystości, czyściwa przemysłowe czy zestawy sprzątające.

Dodatki i udogodnienia

O charakterze hotelu czy pensjonatu przesądzają dodatki i udogodnienia: żywe kwiaty na parapecie, rolety lub zasłony w oknie, zegar na ścianie czy wieszaki w szafie. W łazience powinny się natomiast znaleźć półeczki na kosmetyki i wieszaki na ręczniki, światło nad lustrem czy mata antypoślizgowa na podłodze. Bateria prysznicowa powinna mieć funkcję regulacji wysokości. Warto też pomyśleć o zamontowaniu na stałe suszarki do włosów. Niektóre hotele umilają swoim gościom pobyt, wyposażając łazienki w zestawy kosmetyków: szampony, żele pod prysznic czy balsamy.

Najpopularniejsze sieci hotelowe wykorzystują akcesoria łazienkowe do promocji marki, na ręcznikach, dywanach i mydłach w kostce zamieszczając swoje logotypy. Niekiedy nawet na etykietach kosmetyków łazienkowych drukują zdjęcia obiektu czy dostosowują ich kolorystykę do własnej, aby zwiększyć rozpoznawalność marki.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.