Odszedł śp. Zbigniew Brylowski - maratończyk i triathlonista

piątek, 9 czerwca 2017 r., 10:43
fot. archiwum/nadesłane

Śp. Zbigniew Brylowski z Kartuz, pełen pasji sportowiec zakończył swój ostatni wyścig. Po kilkumiesięcznej walce z nowotworem odszedł w czwartek, 8 czerwca.

Mieszkaniec Kartuz, Zbigniew Brylowski był pełnym pasji sportowcem. Startował w maratonach i triathlonach. Kilka miesięcy temu zachorował na nowotwór - glejaka mózgu. Na platformie pomagam.pl prowadzono zbiórkę na jego leczenie i rehabilitację. W pomoc aktywnie włączyło się m.in. środowisko biegaczy i sportowców, a także mieszkańcy Kartuz i okolic. Niestety w czwartek, 8 czerwca Zbigniew zakończył swój wyścig.

- Wszystkim dziękuję za okazaną pomoc. Zbyszek był w trakcie leczenia, lekami z Berlina. Jednak zbyt późno znaleźliśmy tą terapię. Zbyszek zakończył dzisiaj swój wyścig. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy za zaangażowanie - napisała na platformie zbiórki jego żona Karolina.

Różaniec odmawiany jest codziennie o godz. 19:00 w Domu Pogrzebowym (Kartuzy, Pl. św. Brunona 4). Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w poniedziałek, 12 czerwca o godz. 10 w kościele pw. św. Wojciecha w Kartuzach, poprzedzi je różaniec o godz. 9 w przykościelnej kaplicy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.