SP w Kamienicy Szlacheckiej ze srebrem na wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej

piątek, 9 czerwca 2017 r., 14:40
fot. nadesłane/Renata Wolska-Wardęska

Dziewczęta rocznika 2004 i 2005 ze Szkoły Podstawowej w Kamienicy Szlacheckiej, zdobyły srebrny medal na Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej w Gdyni. Do rywalizacji o złoto, stanęły najlepsze zespoły z sześciu rejonów województwa pomorskiego. Drużyna, aby dostać się do finału, musiała najpierw wygrać zawody gminne, powiatowe i półfinały wojewódzkie.

Pod koniec maja w Gdyni odbyły się rozgrywki w mini piłce nożnej dziewcząt. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A znalazły się: SP Polonica, SP 10 Tczew i SP Łubiana. W grupie B zagrały SP 9 Malbork, SP 77 Gdańsk i Kamienica Szlachecka. Zawodniczki z powiatu kartuskiego pokonały SP Malbork - 4:1, SP Gdańsk - 4:0. W finale spotkały się z SP Polanica - zwycięzcą z grupy A. Po bardzo zaciętym meczu, pojedynek wygrała drużyna z Polanicy - 3:1.

- Dla dziewczyn był to trzeci finał wojewódzki w tym roku. Dwa poprzednie były rozgrywane w piłce ręcznej. Nasze zawodniczki zajęły wtedy piąte, później szóste miejsce - informuje Szkoła Podstawowa w Kamienicy Szlacheckiej.

Wyniki Wojewódzkich Igrzysk w Piłce Nożnej:
1. miejsce - SP Polanica
2. miejsce - SP Kamienica Szlachecka
3. miejsce - SP 10 Tczew
4. miejsce - SP 9 Malbork
5. miejsce - SP Łubiana
6. miejsce - SP 77 Gdańsk

Opiekunem drużyny był Janusz Zarach. W turnieju zagrały: P. Reiter (kpt), M. Reiter (br), E. Marczyńska, W. Szyca, W. Brzeska, J. Cichosz, M. Reiter, N. Birr i M. Drewing.

Weronika Koszałka
info: Renata Wolska-Wardęska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.