Wspaniała zabawa na Festynie Kaszubskim w Dwójce

piątek, 9 czerwca 2017 r., 23:03
fot. MD-Z

W piątkowe popołudnie w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach odbyła się kolejna edycja rodzinnego Festynu Kaszubskiego. Dopisały zarówno pogoda, jak i frekwencja. Na piknik tłumnie przybyły całe rodziny i przyjaciele szkoły. Uczniowie umilili dzień wspaniałymi występami.

Kaszubskie Festyny w kartuskiej Dwójce mają wieloletnią tradycję. Podczas tegorocznej edycji pikniku atrakcji nie brakowało. Na scenie przy szkolnym boisku swoje występy prezentowali uczniowie każdej z klas - śpiewali, tańczyli, grali na instrumentach. Ich rodzice z kolei zmierzyć się mogli w Mistrzostwach w Rzucie Beretem. W imprezie wzięli udział też strażacy z PSP w Kartuzach. Chętni mogli zajrzeć do pojazdów, którymi przyjechali i zobaczyć, jak wygląda ich praca.

Na festynie pojawili się również wyjątkowi goście - lamy i alpaki z gospodarstwa agroturystycznego z Nowej Huty. Fanów miały mnóstwo - przez całą imprezę tłumek wokół mini zagrody nie malał. Każdy chciał nakarmić sympatyczne zwierzaki i pogłaskać.

Podczas festynu odbyła się też zbiórka na rzecz Róży - małej mieszkanki Kartuz. Zorganizowała ją rada rodziców.

Wspólna zabawa trwała do późnego popołudnia.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.