Sztandar na jubileusz 85-lecia działalności OSP Tokary

niedziela, 11 czerwca 2017 r., 11:19
fot. AL

Brać strażacka z Tokar świętowała w sobotnie popołudnie jubileusz 85-lecia istnienia swojej jednostki. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, na którą przybyli przedstawiciele władz samorządowych, komendant PSP, a także druhowie z zaprzyjaźnionych jednostek. Podczas obchodów jednostce nadano nowy sztandar, a najaktywniejszym druhom przyznano medale za zasługi dla pożarnictwa. Posypały się życzenia, gratulacje i podziękowania.

Druhowie z Tokar już od 85 lat pełnią wartę nad bezpieczeństwem mieszkańców swojej miejscowości i okolic. Ich jubileusz działalności był wielkim wydarzeniem dla całej lokalnej społeczności. W trakcie obchodów jednostce nadano i poświęcono nowy sztandar.

Jubileusz był też sposobnością do podziękowania druhom za ich bezinteresowną służbę. Goście nie szczędzili więc słów wdzięczności w kierunku ochotników, którzy na co dzień ofiarnie i z poświęceniem spieszą z pomocą potrzebującym.

- W imieniu mieszkańców całej gminy chciałbym pogratulować wam tego zacnego jubileuszu oraz nadania nowego sztandaru. Sztandar to honor, zaszczyt, ale też obowiązek. Godnie spełniajcie ten honor i zawsze, tak jak dotychczas, wzorowo wykonujcie swoje obowiązki. Dziękuję za waszą ofiarność i poświęcenie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Za bezinteresowną pomoc naszym mieszkańcom, ratowanie życia i mienia ludzkiego. Życzę wam tylu powrotów, ile akcji - podkreślał wójt gminy Przodkowo, Andrzej Wyrzykowski.

Strażacy zapewnili z kolei, że lokalna społeczność nadal będzie mogła liczyć na ich pomoc.

- Wszystkich mieszkańców pragnę zapewnić, że tak jak dotychczas będą mogli liczyć na naszą strażacką ofiarność w sytuacji, kiedy takiej pomocy będą potrzebować. Szczególnie serdecznie i gorąco pragnę podziękować naszym członkom czynnym za ich zaangażowanie, sumienność, ofiarność w realizacji zadań podczas niezliczonej ilości godzin w czasie prowadzonych akcji ratowniczych, ale i również wykonywanie prac przy remoncie naszej strażnicy oraz zapewnieniu pełnej sprawności technicznej sprzętu - zaznaczał Tomasz Węsiora, prezes OSP Tokary.

Sobotnie święto było również doskonałą okazją do uhonorowania zasłużonych strażaków.

Odznaką "Strażak Wzorowy" odznaczone zostały:
dh Aleksandra Czoska
dh Anna Laskowska

Brązowym medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali:
dh Łukasz Laskowski
dh Kamil Maszota

Srebrnym medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali:
dh Andrzej Maszota
dh Władysław Bysewski

Złotym medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali:
dh Stanisław Brosowski
dh Maciej Szlagowski
dh Grzegorz Wilczewski

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.