W Jeziorze Kiełpińskim Dużym utonął 53-latek

niedziela, 11 czerwca 2017 r., 17:32
fot. AL

W niedzielne przedpołudnie strażacy otrzymali informację, iż w jeziorze Kiełpińskim Dużym najprawdopodobniej utopił się mężczyzna. Po kilku godzinach przeczesywania głębin i brzegu akwenu udało się zlokalizować ciało 53-latka.

W niedzielę przed godziną 11. dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o utonięciu mężczyzny w jeziorze Kiełpińskim Dużym w Kiełpinie. Na miejsce skierowano strażaków z JRG Kartuzy z pontonem, ochotników z Ostrzyc z sonarem oraz nurków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego w Gdańsku.

- Przy pomocy sonaru typowaliśmy miejsca, gdzie mogło znajdować się ciało. Następnie były one sprawdzane przez nurków. Po jakimś czasie do działań zadysponowaliśmy także strażaków z OSP Sierakowice z kamerę do rozpoznania wodnego. Po kilku godzinach poszukiwania nurkowie postanowili przejść brzegiem jeziora. Podczas przemieszczania się natrafili na zwłoki - podaje asp. sztab. Marek Krefta, dowódca zmiany.

Topielec to 53-letni mieszkaniec Kiełpina. Ostatnio był widziany w czwartek. Mieszkał sam. W niedzielny poranek ktoś zauważył rzeczy mężczyzny leżące nad brzegiem jeziora.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.