Rodzinna zabawa i strażackie święto na festynie w Miechucinie

niedziela, 11 czerwca 2017 r., 19:45
fot. MD-Z

Mieszkańcy Miechucina i okolic spotkali się w niedzielne popołudnie na kolejnej edycji Festynu Rodzinnego, który zorganizowano w parku nad Jeziorem Wielkim. Atrakcji nie brakowało. Imprezie towarzyszyły obchody jubileuszu 90-lecia OSP Miechucino.

Licznie zgromadzona publiczność podziwiać mogła występy dzieci i młodzieży uczęszczających do Zespołu Szkół w Miechucinie. Uczestnicy zabawy mogli też sprawdzić się w rodzinnych konkurencjach sportowych i turniejach siatkówki plażowej i wędkarski. Najmłodszych, choć nie tylko, oczarował występ magika, a chętni mogli wziąć udział w poszukiwaniu skarbów.

Festyn połączono z obchodami dziewięćdziesiątej rocznicy założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Miechucinie. Z tej okazji nie mogło zabraknąć upominków dla jubilatów.

- Dziewięćdziesiąt lat temu syrena zawyła w naszej miejscowości po raz pierwszy. Jesteśmy dziś na urodzinach u strażaków, i to 90-tych. Chcemy im życzyć wiele sukcesów, radości, Bożego błogosławieństwa i opieki świętego Floriana. Życzymy szacunku od tych, którym pomagacie, a także tego, by szli za wami młodzi, by mieli odwagę pójść i służyć tak jak my - w imieniu społeczności parafian i mieszkańców mówił ks. Piotr Grabowski, proboszcz miechucińskiej parafii.

Strażacy tradycyjnie przygotowali dla wszystkich pyszną grochówkę, a chętni mogli poznać historię jednostki na okolicznościowej wystawie, która nie tylko prezentowała najważniejsze wydarzenia z okresu minionych dziewięćdziesięciu lat, ale również prace plastyczne przygotowane przez dzieci i młodzież. Strażacy również zabierali chętnych na przejażdżki motorówkami i łodziami po jeziorze.

Zabawa na miechucińskim festynie trwała do późnego wieczora. Uczestnikom do tańca przygrywał zespół York.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.