I Festiwal Biegów Polski Północnej za nami

niedziela, 11 czerwca 2017 r., 21:16
fot. AL

Sporym zainteresowaniem wśród miłośników biegów cieszył się I Festiwal Biegów Polski Północnej, który weekend odbył się we Wdzydzach. W ramach wydarzenia odbył się także Półmaraton Stolema - Bieg Kościerskiego Browaru.

Trzy dni, pięć biegów (dystanse - 1,6 km, 5 km, 10 km, 15 km i 21 km) i kilkuset zawodników - tak w wielkim skrócie można podsumować I Festiwal Biegów Polski Północnej. Trasy biegowe wiodły po terenie Nadleśnictwa Kościerzyna pomiędzy Wdzydzami - Juszkami - Wąglikowicami. Ci, którzy pokonali wszystkie dystanse otrzymali tytuł oraz statuetkę Hard Runnera - Kaszubskiego Super Stolema.

Organizatorzy zadbali aby każdy uczestnik otrzymał festiwalowy medal oraz unikatową koszulkę. W sobotnie popołudnie nie brakowało też muzycznych brzmień i wielu innych atrakcji. W niedzielne przedpołudnie odbyły się z kolei biegi w ramach Małe Kaszuby Biegają.

Organizatorzy zapowiadają kontynuację imprezę, a to oznacza, że kolejne święto biegów już za rok.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.