Wielki Przejazd Rowerowy z Kartuz do Sopotu

niedziela, 11 czerwca 2017 r., 22:07
fot. AL

21. wielkie święto rowerów w Sopocie za nami. Po raz drugi jedna z tras Wielkiego Przejazdu Rowerowego wiodła wprost ze stolicy Kaszub. Z samych Kartuz na Sopockie Błonia wyruszyło ponad stu miłośników jednośladów. Łącznie granice powiatu kartuskiego opuściło około 250 rowerzystów.

Powiat kartuski z inicjatywy Stowarzyszenia Rowerowe Kaszuby już po raz drugi znalazł się na trasie Wielkiego Przejazdu Rowerowego. Na miejsce wspólnego świętowania rowerzystów z całego Pomorza prowadziły aż cztery peletony - zachodni wyruszył z Kartuz niedzielnym porankiem.

Ze stolicy Kaszub na Sopockie Błonia wyjechało ponad stu rowerzystów. Trasa wiodła przez Żukowo i Banino, gdzie do kartuskiej grupy dołączyli kolejni rowerzyści. Łącznie granice naszego powiatu przekroczyło około 250 sympatyków jednośladów!

Po wspólnym świętowaniu, rowerzyści w niedzielne późne popołudnie powrócili do Kartuz.

- Przejazd odbył się bardzo spokojnie. Nasza grupa była bardzo zdyscyplinowana. Obyło się bez najmniejszych problemów, a dzięki temu mogliśmy świętować wspólnie z rowerzystami z całego Pomorza. Za wspólnie spędzony miło i aktywnie czas, chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom naszego peletonu. Słowa podziękowania kierujemy też do służb, które zabezpieczały nasz przejazd - podkreśla Natalia Bobrowska ze Stowarzyszenia Rowerowe Kaszuby.

Kolejny wspólny przejazd rowerowy już za rok.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.