Był kompletnie pijany i prowadził auto - kierowcy zareagowali

poniedziałek, 12 czerwca 2017 r., 11:54

W miniony weekend policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego trzech nietrzeźwych kierowców. Jednemu z nich udaremniono jazdę dzięki czujności innych uczestników ruchu.

Pierwszego z nietrzeźwych kierujących zatrzymano w sobotę około godz. 10.50 w Miszewie. 26-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego kierował oplem astrą, a w organizmie miał około 2,5 promila alkoholu. Zatrzymano go dzięki czujności kierowców.

- Samochód, który prowadził mężczyzna jechał od jednej krawędzi jezdni do drugiej, zwalniał, przyśpieszał. Zaniepokojeni dziwną jazdą kierowcy zawiadomili policję - informuje Jarosława Krefta.

Kolejnego amatora jazdy na podwójnym gazie policjanci zatrzymali tego samego dnia po południu - około godziny szesnastej. 59-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego jechał samochodem marki renault mając w organizmie ponad półtora promila alkoholu.

W niedzielę w Chwaszczynie, policjanci zatrzymali 27-latka, który kierował pojazdem marki volvo. W organizmie miał około 2,3 promila alkoholu.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

Warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.