Żukowo. Finał kampanii "Rowerowy Maj" z cennymi nagrodami

poniedziałek, 12 czerwca 2017 r., 17:21
fot. Longina Templin

Żukowska gmina po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Rowerowy Maj. Wzięły w niej udział szkoły podstawowe z Glincza, Miszewa, Pępowa, Skrzeszewa i Chwaszczyna. Od 4 maja do końca miesiąca uczniowie dojeżdżali rowerami, deskorolkami i hulajnogami, aby w ten sposób zebrać jak największą ilość punktów i zasłużyć na cenne nagrody, które uroczyście wręczono w niedzielę na żukowskim stadionie po zakończeniu Turnieju Rodzinnego Piłki Nożnej.

W czasie kampanii łącznie odbyło 26 866 rowerowych podróży, a przynajmniej raz do szkoły przyjechało 1269 spośród 1846 zgłoszonych do akcji uczniów. Średnia frekwencja rowerowa w gminie Żukowo wyniosła 36,38 procent, a średnia aktywność uczestników kampanii to 72,73 procent.

Najbardziej aktywni okazali się uczniowie z SP Chwaszczyno. Na drugim miejscu uplasowała się szkoła ze Skrzeszewa, a na trzecim miejscu było Miszewo. Aktywni uczestnicy - to liczba uczniów, którzy przynajmniej raz przyjechali do szkoły rowerem itp. w czasie kampanii (procentowo).

Najbardziej rowerową szkołą (najwięcej odbytych podróży rowerowych) z frekwencją prawie 51- procentową została szkoła w Glinczu. Za nią uplasowała się szkoła z Chwaszczyna (43,13 proc.) oraz z Pępowa (41,28 proc.). W nagrodę najbardziej rowerowa szkoła otrzyma stację rowerową.

Najbardziej rowerową klasą w gminie okazała się klasa I z Miszewa, aż 84 proc. uczniów zaangażowało się w akcję. Kolejne miejsca zajęły: klasa 5A ze Skrzeszewa (79,44 proc.), klasa 5B z Chwaszczyna (75,94 proc.), klasa 4C z Żukowa (62,31 proc.), klasa 3 z Glincza (58,25 proc.) oraz 5B z Pępowa (57,67 proc.). Nagrodą dla wszystkich najbardziej rowerowych klas będzie wycieczka.

Najbardziej aktywni uczniowie otrzymają krokomierze, trochę mniej aktywni saszetki a najmniej aktywni kredki olejne.

W akcję włączyło się również 37 pracowników szkół. Zaangażowani w akcję pracownicy otrzymają bidony.

Koordynatorkami akcji w poszczególnych szkołach były: Iwona Wygnał, Katarzyna Przeperska, Agnieszka Pawłowska z Chwaszczyna, Wioleta Krauze z Glincza, Dorota Richert, Gabriela Wysocka, Małgorzata Wrzachol - Skierka z Miszewa, Magdalena Bona z Pępowa, Jolanta Reszka ze Skrzeszewo, Edyta Kuklińska i Sebastian Formela Żukowa.

Koordynatorką kampanii z ramienia Urzędu Gminy w Żukowo była Beata Bujnowska-Kowalska.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.