Dla kogo kursy masażu?

wtorek, 13 czerwca 2017 r., 09:29
fot. nadesłane

Kursy masażu cieszą się dzisiaj niesamowitą popularnością - nic dziwnego, w końcu nabycie umiejętności masowania znacznie zwiększa nasze szanse na zdobycie ciekawej, dobrze płatnej pracy. Nie jest to jednak zajęcie dla każdego - zobacz, kto może zapisać się na kurs masażu!

Osoby, które lubią pomagać innym

Pierwsza i najistotniejsza sprawa. Wykonywanie masażu innym osobom wiąże się z niesieniem pomocy innym lub też - na przykład w salonach SPA - ze sprawianiem im przyjemności i poprawianiem samopoczucia.

"Bardzo ważne jest, by osoba chcąca udać się na taki kurs, swobodnie czuła w się towarzystwie nowych osób, potrafiła z nimi rozmawiać oraz wykazywała wiele empatii - czasami klient nie powie nam, co czuje, ale zrobi to jego ciało - sygnały z niego płynące trzeba umieć odczytać." Odpowiada Pan Andrzej masażysta Akademia Masażu.

Pracownicy salonów wellness i SPA

Jeśli od jakiegoś czasu pracujesz w salonie piękności (lub posiadasz własne studio), warto rozszerzyć swoją ofertę o nowe zabiegi - masaż klasyczny, relaksacyjny czy przy użyciu gorących kamieni będzie strzałem w dziesiątkę! Coraz więcej osób (zwłaszcza młodych kobiet) oczekuje od salonu nie tylko poprawy wyglądu skóry twarzy czy dłoni przy użyciu kosmetyków, ale także pomocy w "pozbyciu się" z ciała zbędnego napięcia. W końcu piękno zależy także od naszego samopoczucia - rozluźniona, zrelaksowana osoba wygląda piękniej i… młodziej!

Młodzi ludzie, szukający swojego miejsca na rynku pracy

Nawet po studiach nie jest dzisiaj łatwo o dobrą pracę. Ukończenie kursu masażu i zdobycie odpowiedniego certyfikatu umożliwia zaś podjęcie pracy w wielu miejscach. Jeżeli zatem od jakiegoś czasu zastanawiasz się, co chciałbyś robić w przyszłości i zależy Ci na tym, by w miarę szybko zdobyć praktyczne umiejętności i stać się finansowo niezależnym - rozważ zapisanie się na kurs masażu. Pamiętaj jednak, że aby dobrze wykonywać ten zawód, należy mieć niezłą kondycję i zdrowy kręgosłup - nad klientem będzie się trzeba pochylać.

Praktykujący masażyści

Zdziwiony? Tymczasem prawda jest taka, że dobry masażysta powinien nieustannie się dokształcać. W Polsce (i nie tylko) wciąż pojawiają się nowe trendy i techniki, z których przynajmniej część warto jest opanować, by móc lepiej zadbać o swoich klientów. Ponadto, na kursach masażu osoby pracujące już w zawodzie mogą wymienić się opiniami i doświadczeniem, co jest niezwykle cenne.

Osoby, które pragną uciec z biurowców

Praca w korporacji może być satysfakcjonująca, ale dla wielu osób jest taka… do czasu. Po kilku latach siedzenia za biurkiem niektórzy ludzie pragną odmiany. Pracy, której efekty są widoczne, kontaktu z drugim człowiekiem oraz większej swobody. Kursy organizowane przez Akademię Masażu w Borach Tucholskich na pewno pomogą Ci odpocząć od korporacji oraz… podjąć właściwą decyzję o zmianie na lepsze.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.