Marta Goluch zwyciężczynią TPŚ na 62. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim

wtorek, 13 czerwca 2017 r., 13:34
fot. mat. pras./ CKBB Mariusz Maciejewski

Marta Goluch reprezentująca Kartuskie Centrum Kultury zajęła pierwsze miejsce w Turnieju Poezji Śpiewanej na 62. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim we Włocławku. Okazała się najlepsza w Polsce nie tylko wg jury - zdobyła też nagrodę publiczności. Do sukcesu poprowadził Martę Mieczysław Kilarski, kartuski gitarzysta związany z KCK.

Pierwszy etap rywalizacji, gminno-powiatowy, miał miejsce 9 marca w Kartuzach. Marta Goluch była najlepsza i bez problemu zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. W dniach 21-23 kwietnia w Gdyni znowu dała popis swoich umiejętności, dzięki czemu mogła reprezentować województwo pomorskie we Włocławku.

Marta Goluch na ogólnopolskim finale Turnieju Poezji Śpiewanej na OKR zaśpiewała Kokainę Agnieszki Osieckiej (muz. Andrzej Kurylewicz), Dwie Gitary Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego (muz. Mieczysław Kilarski) oraz Filiżankę kawy Agnieszki Osieckiej (muz. Krzysztof Komeda).

Warto dodać, że Mieczysław Kilarski we Włocławku otrzymał wyróżnienie za kompozycję do tekstu K. I. Gałczyńskiego.

Marta jest tegoroczną dyplomantką kartuskiej szkoły muzycznej I st. w klasie gitary. Uczęszcza do I klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Derdowskiego w Kartuzach.

Dwa lata temu, jeszcze jako gimnazjalistka, Marta Goluch wydała swój tomik poetycki w Klubie Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki przy kartuskiej Bibliotece. Mieszka w Somoninie. Jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach, gdzie stawiała pierwsze kroki na scenie.

Nadesłane/Urząd Miejski w Kartuzach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.