Młodzi piłkarze Radunii z brązem na turnieju Legia Bart 2017

środa, 14 czerwca 2017 r., 14:33
fot. nadesłane/Ireneusz Stencel

Reprezentacja uczestników programu "Piłkarska przyszłość z Lotosem" rocznika 2007 zdobyła brązowe medale w VIII Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim o Puchar Prezesa KP Legia Warszawa "Legia Bart 2017" w kategorii U 10. W drużynie grało też sześcioro zawodników klubu Radunia Stężyca.

W kadrze Lotosu wystąpiło aż sześcioro zawodników Raduni: Kacper Mach, Tomasz Birr, Wiktor Etmański, Jakub Richert, Szymon Recław i Aleksander Reclaw. Turniej rozpoczął się 9 czerwca. W pierwszym dniu zmagań, zawodnicy Lotosu najpierw zremisowali z Wisłą Płock 0:0, a następnie wygrali z Legią Bartoszyce 1:0.

Sobotnie rozgrywki rozpoczęli od remisu 0:0 z Balticą Kaliningrad z Rosji, następnie wygrali z AFA Olaine z Łotwy 2:0. Pierwszą bramkę w tym meczu strzelił Aleksander Reclaw z Raduni. W kolejnym spotkaniu piłkarze zwyciężyli z Wigrami Suwałki 4:1, a trzy gole wbili do bramki piłkarze ze Stężycy: Aleksander Reclaw, Szymon Recław i Jakub Richert. W następnym spotkaniu młodzi piłkarze z Pomorza zremisowali z Gwiazdą Bydgoszcz 1:1 oraz zremisowali z Legią Warszawa 2:2. Dwie bramki w tym meczu zdobył piłkarz Raduni Tomasz Birr, a kadrowicze Lotosu wywalczyli awans do pierwszej ósemki rozgrywek.

W niedzielę 11 czerwca wygrywali kolejno z Sdyushor 5 Kaliningrad (Rosja) po golu naszego zawodnika Jakuba Richerta, z Pogonią Siedlce 3:2, a jedną z bramek strzelił Wiktor Etmański, z Polonią Warszawa 1:0 i ulegli Kosie Konstancin 1:0 zajmując ostatecznie trrzecie miejsce w końcowej klasyfikacji.

Ogromne wyróżnienie spotkało piłkarza Raduni Stężyca, Tomasza Birra, który został wybrany najlepszym zawodnikiem VIII Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Prezesa KP Legia Warszawa "Legia Bart 2017". Najlepszym zawodnikiem reprezentacji programu "Piłkarska przyszłość z Lotosem" został wybrany inny piłkarz Raduni - Jakub Richert.

Oprac. MD-Z
Info: Ireneusz Stencel

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.