Za nami kolejna edycja Igrzysk Młodzieży w Sierakowicach

piątek, 16 czerwca 2017 r., 10:00
fot. nadesłane

Na stadionie w Sierakowicach od 7 do 9 czerwca rozgrywano XVIII Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej, w których udział wzięli uczniowie jedenastu szkół podstawowych oraz pięciu gimnazjów z terenu całej gminy Sierakowice. W programie trzydniowych zawodów znalazły się konkurencje lekkoatletyczne oraz gry zespołowe.

Sportowe zmagania dzieci i młodzieży szkolnej w gminie Sierakowice mają już osiemnastoletnią tradycję. Pomysłodawcą igrzysk był śp. Tadeusz Wesółka, a nad realizacją i podtrzymaniem tradycji czuwa obecny koordynator ds. sportu Marian Wnuk-Lipiński. Zawody organizowane są pod koniec roku szkolnego i jest tym samym podsumowaniem osiągnięć sportowych młodzieży.

Zgodnie z tradycją zmagań w programie zawarto cały ceremoniał olimpijski - odegrano hymn, wciągnięto flagę olimpijską, złożono przysięgę i zapłonął znicz. Natomiast dekorowanie zwycięzców odbyło się w sposób bardzo uroczysty i podniosły, dlatego też najlepszym przyniosło to wiele satysfakcji i splendoru oraz radości. Oficjalnego otwarcia dokonał w imieniu wójta zastępca włodarza Zbigniew Fularczyk w obecności dyrektorów szkół i zaproszonych gości.

Najlepsi zawodnicy w każdej konkurencji otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, natomiast w klasyfikacji zespołowej zwycięskie szkoły otrzymały okazałe puchary, statuetki i również dyplomy.

Najaktywniejsi sportowcy tegorocznych igrzysk otrzymali upominki rzeczowe - Julia Cyman ze szkoły podstawowej w Gowidlinie, Kacper Olszewski ze szkoły podstawowej w Tuchlinie, Sebastian Kełpiński ze szkoły podstawowej w Załakowie oraz Wiktoria Bronk z gimnazjum w Tuchlinie. W rywalizacji szkół podstawowych triumfowali gospodarze z Sierakowic ze 125 punktami, a tuż za nimi uczniowie z Gowidlina z wynikiem 91 pkt., na trzecim miejscu natomiast uczniowie z Tuchlina 61 pkt.

W kategorii gimnazjów także uczniowie z Sierakowic pokonali wszystkie szkoły sumą 124 pkt za nimi uczniowie z Szopy 110 pkt a na trzecim miejscu gimnazjaliści z Tuchlina 95 pkt. Punkty przyznawane za miejsca od 1 do 6.

Podziękowania należą się osobom, które od osiemnastu lat trwają przy organizacji tego wspaniałego widowiska sportowego: Maciejowi Lewandowskiemu, Mirosławowi Senwickiemu, Aleksandrze Gliszczyńskiej i Ryszardowi Gliszczyńskiemu, a także wszystkim tym, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu igrzysk w bieżącym roku - Marianowi Wnuk-Lipińskiemu - koordynatorowi sportu w gminie Sierakowice, Natalii Krefcie, która zajmowała się obsługą biura igrzysk .

Organizatorami Igrzysk byli Urząd Gminy Sierakowice, Gimnazjum Sierakowice, Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach, Klub Sportowy BAT Sierakowice, Szkoła Podstawowa im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach, Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Sierakowicach.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.