II miejsce Dagmary Damps z LO "na Wzgórzu" w konkursie matematycznym w Łowiczu

środa, 14 czerwca 2017 r., 16:00
fot. nadesłane

Drugie miejsce w finale konkursu matematycznego wywalczyło uczennica Liceum Ogólnokształcącego na "Wzgórzu" w Kartuzach - Dagmara Damps. Z królową nauk zmagali się najlepsi w eliminacjach na szczeblu powiatowym z regionów: kartuskiego, łowickiego, świdnickiego oraz tatrzańskiego.

Matematyka jest niezmiernie dla wielu młodych ludzi ciekawa i wartościowa. Naturalne jest więc, że z chęcią zmagają się w tej dziedzinie. Dlatego też w kwietniu tego roku odbył się etap powiatowy VII Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego, podczas którego wyłoniono cztery najlepsze osoby, a wśród nich uczennice ze szkoły "na Wzgórzu" - Dagmarę Damps z klasy II LOc, która w etapie powiatowym zajęła I miejsce oraz Kingę Benkowską z klasy III Technikum Informatycznego.

W finale konkursu w Łowiczu uczestniczyła młodzież z powiatów: kartuskiego, łowickiego, świdnickiego, tatrzańskiego. W rezultacie Dagmara Damps z LO na "Wzgórzu" zajęła II miejsce, co jest niemałym sukcesem. Poza naukową częścią wyjazdu, jakim był test wiedzy młodzież miała okazję zwiedzić urokliwy Łowicz i pobliskie miejscowości.

nadesłane/ZSZiO w Kartuzach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.