Sukces zespołu School Life z Kiełpnia

piątek, 16 czerwca 2017 r., 08:59
fot. nadesłane

Grupa School Life z Zespołu Szkół w Kiełpinie zdobyła drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Muzycznym " Polska - moje miejsce, mój kraj", który w maju odbył się w Gdańsku. Wzięło w nim udział aż 400 wykonawców z całego Pomorza.

School Life to grupa, którą tworzą uczniowie z Zespołu Szkół w Kiełpinie. W tym roku szkolnym występuje w nim dziewięć osób. Paweł Laskowski gra na perkusji, Arkadiusz Treder na gitarze basowej, Faustyna Formela i Oliwia Czerwińska na gitarach elektrycznych Alicja Treder - na keyboardzie. Śpiewają natomiast Urszula Flisikowska, Klaudia Szczerba, Sylwia Fiołek oraz Renata Kujalova. Opiekunem zespołu jest Grzegorz Laskowski.

Zespół działa od listopada 2014 roku i ma na swoim koncie sporo sukcesów i nagród w konkursach i przeglądach muzycznych. Teraz do swojej kolekcji dołoży drugą nagrodę na odbywającym się w maju w Gdańsku Wojewódzkim Konkursie Muzycznym " Polska - moje miejsce, mój kraj", zorganizowanym przez Sekcję Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Regionu Gdańskiego pod patronatem Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność". Występy oceniało jury w składzie: Andrzej Kołakowski, Andrzej Kołodziej, Aleksandra Lewicka i Krzysztof Rzeszutek.

Tematyka konkursu nawiązywała do utworów z przesłaniem patriotycznym, w tym nawiązujących do wydarzeń z Sierpnia’80 oraz twórczości własnej interpretującej pojęcie patriotyzmu. Do konkursu zgłosiło się ponad 400 wykonawców.

Kiełpiński zespół zaprezentował utwór Krystyny Prońko " Psalm stojących w kolejce". Uczniów do konkursu przygotowali Grzegorz Laskowski i Szymon Lewandowski.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.