Drużyna Cartusii najlepsza w Międzynarodowym Pucharze Kaszub

środa, 14 czerwca 2017 r., 16:32
fot. nadesłane

Zawodnicy polskiej kadry narodowej kadetów, przedstawiciele klubów województwa pomorskiego oraz reprezentacje Armenii, Białorusi, Norwegii i Rosji walczyli na kartuskich matach w Międzynarodowym Pucharze Kaszub w zapasach stylu klasycznym. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli zapaśnicy z GKS Cartusii Kartuzy.

Zmagania były memoriałem poświęconym pamięci Jana Kuczyńskiego, Mirosława Beggera oraz założycieli sekcji zapaśniczej Gks Cartusia Kartuzy - Kazimierza i Stanisława Pryczkowskich. Turniej o Puchar Kaszub rozgrywany jest już od 15 lat i cieszy się dobrą renomą.

- Tak było i tym razem, ku naszemu zadowoleniu ton rywalizacji nadawali reprezentanci naszego klubu zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej na dwudziestu jeden pozostałych zespołów. Indywidualnie na spore uznanie zasługuje start Aleksandra Mielewczyka, który w mocno obsadzonej kategorii wagowej 63 kg. Wygrał wszystkie swoje pojedynki, potwierdzając w ten sposób prymat w tej kategorii i swoje aspiracje do startu w Mistrzostwach Europy i świata, za swój został uznany najlepszym zawodnikiem reprezentującym Kaszuby - informuje GKS Cartusia.

Wyniki zawodników Cartusii:

Kat. 29 kg - 1. miejsce - Olivier Dobka
Kat. 32 kg - 3. miejsce - Niklas Karol
Kat. 35 kg - 3. miejsce - Dera Leon

Kat. 42 kg:
1. miejsce - Hovsepjan Gor,
2. miejsce - Wolski Natan,
3. miejsce - Żynda Adrian

Kat. 59 kg:
1. miejsce - Godziński Olivier,
2. miejsce - Myszk Jakub,
3. miejsce - Konkol Mateusz,
5. miejsce - Stromski Eryk

Kat. - 63 kg:
1. miejsce - Mielewczyk Aleksander,
5. miejsce - Drewa Nikodem

Kat. 66 kg:
2. miejsce - Miotk Błażej,
3. miejsce - Brzozowski Natan

Kat. 69 kg - 5. miejsce - Ducher Michał

Turniej miał ładną oprawę jak przystało na Puchar Kaszub. Wystąpił zespół regionalny ,,Słunószka’’ ze szkoły podstawowej nr 2 w Kartuzach, a w uroczystym otwarciu, którego dokonał poseł Stanisław Lamczyk udział wzięli: radni- Ryszard Duszyński, Marek Bemowski i Andrzej Dawidowski, przedstawiciel burmistrza - Dariusz Las, prezes klubu- Andrzej Formela, dyrektorzy szkół-Bogumiła Ustowska oraz Piotr Kloczkowski, wieloletni trener reprezentacji Norwegii - Jan Stawowski.

Organizator - GKS Cartusia Kartuzy gratulując dobrej postawy zawodnikom składa jednocześnie podziękowania tym, którzy wsparli naszą imprezę, a są to: Przemysław Sosnowski, Marek oraz Janusz Walentowscy, Roman Brylewski, Ewa i Wojciech Reszke, Mirosława i Krzysztof Drewniak oraz Andrzej Formela. Podziękowania też kieruje do starostwa kartuskiego oraz gminy Kartuzy, która o wielu lat wspiera organizację Pucharu Kaszub.

Nadesłane/GKS Cartusia Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.