Młodzi piłkarze ręczni GKS Żukowo najlepsi na turnieju w Mielnie

sobota, 17 czerwca 2017 r., 11:03
fot. nadesłane/Arkadiusz Krauze

Młodzi żukowscy szczypiorniści wzięli udział w XI Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Burmistrza Mielna. Rywalizowali w nim uczniowie klas piątych ze szkół podstawowych z różnych zakątków Polski. Zawodnicy GKS Żukowo spisali się fantastycznie - rozgromili wszystkich przeciwników i zdobyli I miejsce.

Turniej rozegrano w dniach 2-4 czerwca. Na zmagania stawiły się drużyny z Poznania, Krakowa, Oborników, Bydgoszczy, Kartuz, Wielunia, dwa zespoły ze Szczecina i dwa z Koszalina. Mimo międzynarodowej rangi zmagań stawiły się na nich tylko drużyny z Polski. Nie umniejsza to jednak ich poziomu, ponieważ młodzi zawodnicy rywalizowali o miano najlepszego zespołu piłki ręcznej chłopców klas V w Polsce. Wysoki poziom nie przeraził młodych szczypiornistów z Żukowa, świetnie radzili sobie już od pierwszego meczu. Zwycięstwem rozpoczęli turniej i w taki sam sposób go zakończyli.

Pierwszego dnia rozegrali trzy mecze. Z drużyną SP nr 4 z Oborników - Żukowo wygrało 16:3, spotkanie z zespołem Iskra Bydgoszcz zakończyło się wynikiem 10:3 dla Żukowa, natomiast z zespołem SP nr 18 Koszalin 1 - 14:12 również dla Żukowa.

Rozgrywki grupowe kontynuowano również kolejnego dnia turnieju. Żukowianie walczyli w meczu z SP nr 16 Szczecin, który zakończył się wynikiem 10:9 dla Żukowa. Następnie zaczęła się walka o półfinał. Ten mecz zawodnicy GKS rozegrali z zespołem Sparta Oborniki z wynikiem 15:11. To zwycięstwo otworzyło im drogę do finału.

Najważniejszy mecz chłopcy rozegrali z zespołem MKS Poznań. Walka o medal zakończyła się euforią zwycięstwa. Pierwsze miejsce, medale, najwyższe podium stało się faktem, ale też motorem do dalszych wytężonych treningów pod opieką trenera Sebastiana Formeli, by sięgać po kolejne trofea. Te mogą się już wkrótce stać się rzeczywistością na turnieju w Niemczech.

Najlepszym zawodnikiem turnieju w Mielnie został Igor Benkowski, najlepszym zawodnikiem zespołu - Jakub Deik. Na szczególną pochwałę zasługuje wybitna postawa bramkarza Nikodema Maciejewskiego, który w ogromnej mierze przyczynił się do każdego ze zwycięskich meczów.

Skład zespołu, który stanął na najwyższym podium to uczniowie Szkoły Podstawowej im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie, na co dzień grających w klubie GKS Żukowo: Sendecki Fabian, Krenke Oskar, Groth Maciej, Tutkowski Alan, Hejnowski Sebastian, Sikora Paweł, Bastian Krzysztof, Deik Jakub, Wróbel Tomasz, Maciejewski Nikodem, Kasprzak Radosław, Konkel Filip, Treder Mikołaj, Benkowski Igor, Barzowski Alan, Glazik Szymon, Sebastian Formela - trener.

Oprac. MD-Z
Info: Arkadiusz Krauze

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.