Sierakowickie piłkarki zagrały w finale Mistrzostw Polski Kobiet do lat 13

środa, 14 czerwca 2017 r., 22:18
fot. nadesłane

Cztery zawodniczki zespołu Expert Pantery Sierakowice zagrały z drużyną Olimpico Malbork w Mistrzostwach Polski Kobiet do lat 13, które odbyły się w Łodzi. Malborsko-sierakowicka drużyna zajęła w turnieju ósme miejsce.

Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach. Olimpico Malbork w grupie B zmierzył się z takimi klubami jak: CWKS Resovia Rzeszów, MUKS Praga Warszawa oraz AZS PWSZ Wałbrzych. W grupie A zagrały: UKS Orzeł 2010 Wałcz, AP Wisła Brzeźnica, UKS Ząbkovia Ząbki oraz gospodarze UKS SMS Łódź.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a o przegranych lub wygranych decydowały detale. Niestety zespół z Malborka już pierwszego dnia został osłabiony, gdyż w meczu z Resovią Katarzyna Deranek i Karolina Tadaszak doznały kontuzji, a w kolejnych dniach z ich zdrowiem było już tylko gorzej. Mimo to dziewczęta postawiły twarde warunki, co pokazał mecz drugiego dnia turnieju, gdzie w karnych Olimpico wygrało z Pragą Warszawa 4:3, w podstawowym czasie padł wynik 3:3. Warto dodać, że w tym meczu padło najwięcej bramek w całym turnieju. Ostatecznie zawodniczki z Malborka zakończyły rywalizację na ósmym miejscu.

- Mimo, że jest to ósma lokata to wracamy bardzo zadowoleni z postawy, walki , zaangażowania i że mogliśmy się sprawdzić na tle najlepszych zespołów w Polsce w tej kategorii wiekowej - podkreśla trener Maran Wnuk-Lipiński.

Skład zespołu: Bławat Amelia, Gawryluk Amelia, Chełstowska Marta, Wierzba Gabriela, Stec Julia, Deranek Katarzyna, Nosko Katarzyna, Jędrzejewska Julia, Dyra Oliwia, Tadaszak Karolina, Płotka Zuzanna, Kobiela Dajana, Koszałka Karolina, Malek Wiktoria.

Trener koordynator: Jerzy Wnuk-Lipiński (Olimpico Malbork), I trener: Marian Wnuk-Lipiński ("expert"PANTERY Sierakowice), II Trener:Krzysztof Nosko (Olimpico Malbork), kierownik: Jędrzejewski Jarosław (Olimpico Malbork).

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.